2017 Leadership Academy XXXI

2017 Leadership Academy XXXI

June 2 - 6, 2017
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Kristopher Adkison (Nu-Mu)
Kyle Antal (Lambda-Gamma)
Louis Arrou-Vignod (Kappa-Chi)
Samuel Baska (Upsilon-Gamma)
Christopher Bassett (Alpha-Rho )
Tristen Bianco (Alpha-Nu)
John Bjerkness (Epsilon-Alpha)
Colin Burke (Alpha-Tau)
Austin Chesteen (Omicron-Tau)
Luis Cruz (Tau-Delta)
Edson Cuiriz (Gamma-Kappa )
Evan Deciantis (Theta-Omicron)
Patrick Diehr (Gamma-Kappa )
Henry Edmondson (Gamma-Theta)
Michael Elkins (Mu-Theta)
Gabriel Fulkerson (Omicron-Sigma)
Joseph Gaviria (Upsilon-Chi)
Edwin Geisel-Zamora (Gamma-Epsilon Colony)
Jacob Gora (Upsilon-Xi)
Taylor Hamil (Upsilon-Iota)
Nathan Henderson (Theta)
Justin Herby (Upsilon-Delta)
James Higgins (Beta-Gamma)
Zain Islam (Upsilon-Mu)
Tyler Jang (Beta-Upsilon)
Benjamin Johnson (Lambda)
Matthew Jorrin (Lambda-Iota)
William Kerwin (Lambda)
Francesco Kment (Upsilon-Eta)
Derek Kruzan (Zeta-Mu)
Jacob Legault (Tau-Omega)
Chad Lewis (Gamma-Iota )
Patryk Lukaszewicz (Theta-Zeta)
Ryan Mazur (Xi-Upsilon)
Chester Merta (Rho-Tau)
Jared Mikuls (Phi)
Gregory Miller (Sigma-Theta)
Luke Miller (Alpha-Tau)
Lawrence Moore (Nu-Xi)
Trenton Morgan (Sigma-Lambda)
Steven Nicolas (Theta-Upsilon Colony)
Jared Octala (Lambda-Iota)
Dylan Orrell (Xi-Omega)
Chris Osmond (Mu-Xi)
Patrick OSullivan (Nu)
Ryan Owens (Gamma-Theta)
Chance Palmiter (Alpha-Chi)
Thomas Parkhurst (Rho-Upsilon)
Antonio Pecoraro (Gamma-Epsilon Colony)
Andrew Pfefer (Gamma-Iota )
Joseph Randazzo (Epsilon-Kappa)
Shahaab Razak (Sigma-Alpha)
Christian Rodgers (Epsilon-Omicron)
Jesse Rodriguez (Mu-Xi)
Joshua Sannes (Omega)
Brian Sarmiento (Tau-Delta)
Jesse Scott (Tau-Nu)
John Siguenza (Tau-Zeta)
Parker Sipes (Gamma-Mu Colony)
Vasilios Sotiropoulos (Gamma-Upsilon)
Joshua Sparler (Nu)
Bradley Sullivan (Upsilon-Iota)
Joey Tardo (Mu-Zeta)
John Tenney (Beta-Sigma)
Colton Toups (Iota-Theta)
Thomas Tuchschmidt (Xi-Chi)
Gustavo Vasquez Arroyo (Upsilon-Psi)
Michael Venezia (Kappa-Kappa)
Kevin Warnke (Delta-Psi)
Austin Warr (Iota-Beta)
Ethan Wells (Omicron-Sigma)
Justin Williams (Beta-Eta)
2016 Leadership Academy XXX

2016 Leadership Academy XXX

August 5 - 9, 2016
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Oscar Arredondo (Gamma-Kappa )
Vasan Arul (Nu)
Salvatore Astorina (Upsilon-Chi)
Brandon Bellomy (Omicron-Iota)
Nicholas Bettelli (Xi-Iota)
Michael Binge (Upsilon-Xi)
Connor Bolen (Xi-Omega)
Joey Bowen (Pi-Eta Colony)
Jake Brooks (Xi-Theta)
Matthew Canon (Pi-Epsilon)
Nicolas Ciccone (Pi-Iota)
Justin Coney (Alpha-Tau)
Luke Crawford (Xi-Iota)
Adam Depalma (Delta-Omicron Colony)
James Disanto (Tau-Phi)
Matthew Ellison (Beta-Xi)
Paul Feghali (Xi-Omega)
Nathan Gillette (Iota-Beta)
Austin Golden (Pi-Beta)
Sean Gray (Mu-Theta)
Cole Guyer (Iota-Pi)
Jaydn Harding (Lambda-Chi)
Mason Hargrave (Upsilon-Pi)
Kyle Houston (Beta-Rho)
Brennan Hylla (Epsilon-Alpha)
Daniel Keady (Lambda-Sigma)
Maxwell Kerstein (Rho-Tau)
Nicholas Kimble (Epsilon-Kappa)
Elijah Korneffel (Epsilon-Alpha)
Kevin Kosko (Epsilon-Iota)
Bradley Kostensky (Lambda-Upsilon Colony)
Joseph Kucirek (Phi)
Hubert Kusinski (Theta)
Amadou Lack (Tau-Delta)
Anthony Lang (Phi)
David Lopossa (Upsilon-Iota)
Christopher Maloney (Upsilon-Upsilon)
Butch Mathenia (Epsilon-Beta)
Shawn McCollum (Mu-Theta)
Quintin McKinnish (Gamma-Mu)
Garrett Mitchell (Pi-Epsilon)
Sean Moroney (Omicron-Nu)
Matthew Murphy (Zeta-Mu)
PJ Novack (Chi)
Robert O'Shaughnessy (Upsilon-Chi)
Elijah Parmer (Rho-Upsilon)
Joshua Pinnock (Nu-Omega)
Keyeon Pitts (Delta-Zeta)
Christopher Poston (Pi-Delta)
Michael Primerano (Iota-Kappa Colony)
Charles Reagan (Iota-Kappa Colony)
Jesse Ringgold (Xi-Tau)
Victor Robert (Iota-Theta)
Travis Rotheiser (Beta-Chi)
Shoumik Saha (Beta-Rho)
Ashwin Sanzgiri (Rho-Beta Colony)
Michael Sasso (Delta-Psi)
Thomas Scallon (Epsilon)
Bradley Schlesinger (Xi)
Alexander Shannon (Iota-Theta)
Matthew Sheehan (Kappa-Kappa)
Michael Shifar (Nu-Omega)
Jason Small (Beta-Epsilon)
Eric Soranno (Iota-Beta)
Zachery Stephan (Gamma-Theta)
Lane Stutsman (Mu-Xi)
Mischa Trevor-Deutsch (Tau-Omega)
Taylor Van Winkle (Lambda-Gamma)
Travis Verdin (Mu-Zeta)
Connor White (Alpha-Nu)
Colin Wilkin (Rho-Beta Colony)
Zachary Woodbeck (Epsilon)
2015 Leadership Academy XXIX

2015 Leadership Academy XXIX

June 5 - 9, 2015
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Efrain Alvarado (Upsilon-Iota)
Eric Anderson (Zeta-Alpha)
Derrick Andrews (Epsilon-Delta )
Sricharan Asuri (Gamma-Upsilon)
Ziyad Bannourah (Gamma-Kappa )
Brady Behling (Lambda-Eta)
Andrew Behnke (Rho-Upsilon)
Greg Bolsover (Zeta-Omega)
Koen Bouwmans (Tau-Omega)
Daniel Briggs (Phi)
John Broadway (Delta-Theta)
Zachary Buchheit (Delta-Zeta Colony)
Christopher Catizone (Xi-Omega)
Collin Chambers (Zeta-Lambda)
Eric Conway (Iota-Pi)
Joshua Corey (Delta-Omicron Colony)
Alexander Crupi (Pi-Iota)
Connor Dahlke (Phi)
Julian Dano (Zeta-Mu)
David Datzkow (Upsilon-Chi)
Nathan Davis (Upsilon-Delta)
Samuel Day (Rho-Theta)
Peter DeLuca (Sigma-Upsilon)
Jason Dude (Delta-Zeta Colony)
Thomas Gawron (Omicron-Iota)
Isaac Gomez (Kappa-Beta)
Eric Goncalves (Tau-Omega)
Jonah Griego (Tau-Psi)
Sebastian Habermehl (Xi-Omega)
Andrew Hayes (Beta-Xi)
Cal Jimenez (Upsilon-Upsilon)
Daniel Johnson (Delta-Psi)
Justin Jordan (Delta-Omicron Colony)
Brandon Kelley (University of Alaska Colony)
Jason Lam (Upsilon-Sigma)
Brandon Landowski (Epsilon)
Taylor Lindsey (Pi-Delta)
Thomas Lunik (Upsilon-Iota)
Vinod Maharaj (Upsilon-Chi)
John Marchetta (Beta-Chi)
Shane McClure (Upsilon-Delta)
Thomas McConnell (Beta-Delta)
Justin McTish (Nu-Phi)
Jesse Mendell (Upsilon-Eta)
Brandon Meyer (Lambda-Iota)
Matthew Miller (Kappa-Kappa)
Dylan Moore (Lambda-Psi)
Ethan Moss (Delta-Nu)
Tyler Ocheltree (Mu-Xi)
Nicholas Oster (Alpha-Tau)
Bonham Pierce (Zeta-Mu)
Samuel Pollock (Rho-Upsilon)
Derrick Ramage (Lambda-Upsilon Colony)
Sean Rowland (Pi-Epsilon)
Jose Sandoval (Sigma-Theta)
Tobias Schenck (Tau)
Colin Schroeder (Delta-Lambda)
Steven Seagraves (Alpha-Tau)
Corey Sjogren (Pi-Beta)
Joshua Sosebee (Xi-Theta)
Donovan Stone (Iota-Theta)
DeWayne Taylor (Phi)
Robert Taylor (Xi-Iota)
Ryan Tomlinson (Pi-Epsilon)
Rogelio Vazquez (Upsilon-Tau)
Benjamin Verschoore (Lambda-Psi)
Bennett Wallander (Lambda)
Dillon Warr (Iota-Beta)
Jonathan Watson (Xi-Iota)
Jacob Wilson (Lambda-Zeta)
Luke Winsor (Alpha-Gamma)
2014 Leadership Academy XXVIII

2014 Leadership Academy XXVIII

August 8 - 11, 2014
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Edward Arredondo (Upsilon-Iota)
John Beissmann (University of Alaska Colony)
Brooks Bell (Epsilon-Eta)
Michael Blaesing (Mu-Omega)
Kyle Bolella (Sigma-Upsilon)
Joseph Borza (Iota-Beta)
Stephen Boyd (Gamma-Theta)
Joseph Brotz (Alpha-Tau)
Richard Bullock (University of Alaska Colony)
Brett Calash (Delta-Gamma)
Evan Cannaday (Tau-Beta)
Joseph Cavolo (Beta-Rho)
John Chancellor (Pi-Delta)
Jeremy Chobot (Mu-Theta)
Samuel Corrales (Epsilon-Sigma)
Conor Cunov (Pi-Theta)
Nicholas Dalton (Upsilon-Gamma)
Nathan Decker (Gamma-Kappa )
Drew DeLaCruz (Rho-Upsilon)
Evan Downey (Rho-Upsilon)
Joshua Drisko (Epsilon-Beta)
Jorge Echavarria (Epsilon-Beta)
Miles Erbe (Pi-Delta)
Tommy Floyd (Gamma-Kappa )
Kevin Gilsenan (Kappa-Kappa)
Zane Glotzbach (Omicron-Sigma)
Dylan Heyne (Alpha-Gamma)
Ryan Hooper (Zeta-Zeta)
Kofi Intsiful (Zeta-Zeta)
David John (Lambda-Upsilon Colony)
Josh Jones (Beta-Epsilon)
Max Kenney (Kappa-Kappa)
Zachary Kerstein (Rho-Tau)
James Kostka (Sigma-Upsilon)
Nickolaus LaFlash (Beta-Epsilon)
Levi Lake (Zeta-Delta)
Santos Lara Jr. (Alpha-Nu)
Noe Lemus (Upsilon-Pi)
Juho Lepparanta (Lambda-Upsilon Colony)
Kevin Leveillee (Alpha-Rho )
Wilson Liu (Upsilon-Mu)
Nick Manfreda (Beta-Mu)
Riley McCloskey (Epsilon)
Marcus McNeil (Alpha-Tau)
Tanner Miller (Epsilon-Eta)
Logan Nichols (Alpha-Lambda)
Scott Nicholson (Upsilon-Eta)
Isaac Niedrauer (Nu-Xi)
Joshua Nixon (Beta-Eta)
Greg O'Brien (Xi-Lambda)
Orin Orlopp (Xi-Tau)
Derek Palmerton (Xi-Upsilon)
Darshan Patel (Nu-Mu)
Ben Pierce (Iota-Gamma)
Alex Poznanski (Upsilon-Xi)
Dakota Renz (Alpha-Gamma)
Wayde Retherford (Lambda-Zeta)
Christian Riley (Tau-Nu)
Robert Roloff (Delta-Lambda)
Nicholas Rouillard (Alpha-Nu)
Jeremiah Sable (Xi-Omega)
Tristan Sashaw (Tau-Omega)
Michael Scala (Epsilon-Delta )
Hunter Stewart (Lambda-Zeta)
Burke Tomaselli (Sigma-Theta)
Patrick Van Nuys (Xi-Omega)
Kyle Vander Schuyt (Upsilon-Upsilon)
Caseem Ward (Delta-Gamma)
JD Wolfe (Pi-Epsilon)
Lawrence Yoon (Pi-Lambda)
Jordan Zalenko (Theta-Omicron)
Brant Ziemba (Epsilon-Rho)
2013 Leadership Academy XXVII

2013 Leadership Academy XXVII

June 7 - 11, 2013
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Kevin Anderson (Epsilon)
Christopher Aslesen (Theta-Eta)
Alberto Auriti (Upsilon-Chi)
Nicholas Balko (Upsilon-Mu)
Jacob Basch (Omicron-Iota)
Derek Beck (Upsilon-Gamma)
Sean Blessing (Lambda-Zeta)
Cole Brown (Beta-Xi)
Michael Cannilla (Upsilon-Lambda)
Rudolph Cecere (Nu-Alpha)
Ryan Chesney (Epsilon-Beta)
Andrew Chokenea (Upsilon-Iota)
Matthew Ciric (Omega)
David Cohen (Upsilon-Lambda)
Zachariah Cohen (Upsilon-Iota)
Steven Como (Zeta-Mu)
Gregory Cronen (Upsilon-Chi)
Daniel Currie (Nu-Mu)
Joseph D'Amico (Kappa-Kappa)
Eric Davis (Upsilon-Delta)
Kyle Denny (Epsilon-Beta)
Derek Denz (Upsilon-Alpha)
Nate Dressler (Alpha-Phi)
Zach Dykes (Upsilon-Gamma)
James Fonville (Beta-Xi)
Randy Fox (Tau-Omega)
Patrick Gallagher (Zeta-Lambda)
David Gonzalez (Kappa-Beta)
Carleton Green (Upsilon-Delta)
Joshua Gudat (Upsilon-Iota)
Brian Hanz (Iota-Pi)
Christopher Hedgepeth (Pi-Delta)
George Heinze (Epsilon-Beta)
Brooks Hinnant (Pi-Delta)
Robert Hixon (Rho-Upsilon)
Eli Jones (Beta-Rho)
Jim Kemp (Nu-Eta)
Zachary Kribs (Omega)
Matt Lambert (Tau-Omega)
Nicholas Lape (Pi-Iota)
Daniel Linder (Beta-Epsilon)
Eduardo Luna (Upsilon-Tau)
Richard Lunetta (Sigma-Kappa)
Michael Marino (Upsilon-Upsilon)
Dakota Massey (Pi-Delta)
Michael Matande (Pi-Epsilon)
Mike McDonald (Nu-Alpha)
Bobby Mueller (Nu-Eta)
Nicholas Nadoraski (Upsilon-Mu)
Colton Osborne (Lambda-Epsilon)
Ryan Pendleton (Alpha-Gamma)
Vikash Pernenkil (Nu-Mu)
Brandon Pittman (Lambda-Psi)
Addison Poteet (Tau-Nu)
Travis Pullin (Epsilon)
Dakota Punzel (Lambda-Zeta)
Oscar Reyes (Tau-Rho)
Ali Shariati (Upsilon-Theta)
Brenden Shoop (Zeta-Omega)
Asa Smalley (Zeta-Delta)
Grady Smith (Upsilon-Tau)
Joseph Snyder (Sigma-Zeta)
Braden Speer (Rho-Upsilon)
Dalton Swan (Upsilon-Eta)
Jason Switlik (Nu-Xi)
Shaun Taylor (Xi-Omega)
Jedidiah Thomas (Omicron-Sigma)
Beau Vande Walle (Lambda)
Zachary Vorhof (Alpha-Gamma)
Kelly Wilson (Alpha-Tau)
Robert Woehrle (Rho-Upsilon)
Dennis Worth (Pi-Lambda)
David Zeitlin (Lambda)
2012 Leadership Academy XXVI

2012 Leadership Academy XXVI

August 3 - 7, 2012
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Jeffrey Allen (Alpha-Pi)
Alan Ayers (Sigma-Gamma)
Richard Bahner (Lambda-Eta)
Luis Benavides (Delta-Lambda)
Marc Benitez (Epsilon-Omicron)
David Bowers (Epsilon-Beta)
Alexander Brezina (Delta-Psi)
Regis Burton (TKE Colony 856 (SUNY-Old Westbury))
John Campbell (Delta-Epsilon)
Skyler Chi (Alpha-Tau)
Jason Cooper (Mu-Omicron)
Michael Crouse (Alpha-Tau)
Joseph Dellera (Kappa-Kappa)
Jonathan Dimitriou (Epsilon)
Ismael Diva (Pi-Lambda)
Seth Epstein (Tau-Psi)
Gabriel Espinosa (Beta-Xi)
Shawn Fogleman (Rho-Upsilon)
John Forrester (Xi-Omega)
Walker Gamble (Iota-Theta)
Thomas Geary (Omicron-Sigma)
Anthony Giordano (Upsilon-Lambda)
Lacey Glenn (Tau-Nu)
Justin Goodman (Theta-Iota)
Austin Green (Pi-Omicron)
Cody Groves (Beta-Nu)
Cameron Gulley (Tau-Nu)
Benjamin Helton (Xi-Theta)
Garrett Hill (Delta-Upsilon)
Zachary Hughes (Pi-Delta)
Derrek Humphries (Upsilon-Delta)
Chase Hundman (Alpha)
Chase Hunt (Nu-Lambda)
Zachary Iacovino (Epsilon-Beta)
Joshua Indech (Xi-Lambda)
Nicholas Johnson (Upsilon-Tau)
Jesse Joyce (Tau-Omega)
Danny Klopfenstein (Alpha-Gamma)
Brendan Knapp (Pi-Xi)
Aaron Kring (Alpha-Gamma)
Sonny Licata (Pi-Iota)
Nicholas Malley (Alpha-Phi)
Rex Mann (Epsilon-Omicron)
Nick McNeer (Nu-Lambda)
William Mitchell (Pi-Epsilon)
Thomas Morgenthaler (Xi-Gamma)
Timothy O'Neil (Zeta-Mu)
Brandon Olsen (Lambda)
Ranil Patel (Upsilon-Eta)
Michael Pennington (Nu-Eta)
Bruce Pittman (Lambda-Psi)
Hugo Que (Upsilon-Tau)
Luke Reed (Mu-Theta)
Jacob Reinartz (Upsilon-Gamma)
Will Reno (Rho-Upsilon)
Samuel Robins (Lambda)
Brian Rogers (Xi-Theta)
Dustin Rowlee (Upsilon-Delta)
Christopher Scott (Upsilon-Lambda)
Nicolas Simon (Xi-Phi)
Nigel Spellman (Iota-Theta)
Alex Sperry (Zeta-Zeta)
Evan Strater (Upsilon-Iota)
Isaiah Swoboda (Epsilon-Alpha)
Simon Teong (Tau-Omega)
Keith Thibodeau (Gamma-Rho)
Zachary Thompson (Delta-Lambda)
Tyler Turgeon-Schramm (Delta-Psi)
Jake Vassello (Sigma-Gamma)
Alexander Warner (Beta-Pi)
Blake Williams (Upsilon-Xi)
Michael Winans (Rho)
2011 Leadership Academy XXV

2011 Leadership Academy XXV

June 10 - 14, 2011
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Stephen Abbett (Pi-Upsilon)
Abdallah Abu Ghazaleh (Theta)
Tyler Bibbins (Beta-Sigma)
Taylor Breault (Beta-Pi)
Steven Castillo (Zeta-Lambda)
Toby Castro (Epsilon-Omicron)
John Concannon (Lambda)
Kyle Courtney (Nu-Lambda)
Cory Davis (Beta-Eta)
Michael DonDiego (Kappa-Kappa)
Christopher France (Delta-Lambda)
Andrew Gala (Nu-Alpha)
Matthew Gallo (Upsilon-Lambda)
Alexander Gettys (Theta-Omicron)
Gustavo Grajales (Kappa-Beta)
Eric Grinde (Epsilon)
Lee Gullickson (Delta-Psi)
Elias Haime (Tau-Omega)
Gregory Halloran (Sigma-Gamma)
Eric Hastie (Mu-Xi)
Kobina Intsiful (Zeta-Zeta)
Tyler Jensen (Pi-Iota)
Yuzhe Lu (Epsilon)
Brandon Marasco (Zeta-Tau)
Michael Martchev (Upsilon-Gamma)
Devon Matthews (Nu-Lambda)
Michael Morrow (Lambda-Iota)
Mark Olsomer (Xi-Iota)
Robert Ponsonby (Xi-Iota)
Justice Purser (Zeta-Nu)
Lorenzo Russomanno (Kappa-Kappa)
Jeffrey Scala (Lambda-Iota)
Robert Schartz (Zeta-Theta)
Henry Schmitz (Mu-Chi)
Leo Schultz (Nu-Alpha)
Richard Shneur (Theta)
Jordan Shotwell (Upsilon-Xi)
Thomas Taylor (Rho-Upsilon)
Oliver Tregoning (Pi-Upsilon)
Steven Valdez (Rho-Kappa)
David Vaughn (Pi-Epsilon)
Eric Vavrasek (Iota-Zeta)
Dylan Vidoli (Upsilon-Mu)
Jared Vincent (Upsilon-Gamma)
Jordan Warner (Rho-Upsilon)
Kevin Wolf (Lambda)
Matthew Young (Rho-Delta)
2010 Leadership Academy XXIV

2010 Leadership Academy XXIV

August 6 - 10, 2010
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

David Adkins (Omicron-Tau)
Emmanuel Aldana (Alpha-Gamma)
Luis Alvarado (Upsilon-Alpha)
Bradley Bedford (Upsilon-Gamma)
Lance Boehmer (Rho-Theta)
Darren Brady (Alpha-Gamma)
Jameson Cherilus (Kappa-Psi)
Daniel Connor (Nu-Phi)
Aaron Daniels (Rho-Upsilon)
Patrick Doyle (Gamma)
Kendall Drake (Scorpion)
Ryan Dulac (Beta-Upsilon)
Steven Everman (Epsilon-Sigma)
Skylar Fairchild (Nu-Alpha)
Alexander Fernandez (Nu-Iota)
Troy Ferrio (Omega)
Sean Finn (Tau-Omega)
Gregory Fornshell (Beta-Beta)
Drew Frizzell (Delta-Lambda)
Alexander Furleigh (Epsilon)
Farbodd Ganjifard (Tau)
Robert Gibbs (Pi-Epsilon)
Steven Gilberto (Tau-Pi)
Vincent Giordano (Lambda-Epsilon)
Matthew Goddard (Kappa-Psi)
Michael Goeldi (Lambda)
Andrew Grengs (Upsilon-Gamma)
Kyle Hackel (Zeta-Phi)
Kyle Henry (Omega)
George Holton (Theta-Omicron)
John Johnson (Phi)
John Kilzi (Sigma-Alpha)
Zach Lee (Zeta-Phi)
Corey Lim (Upsilon-Omicron )
Randall MacDougall (Beta-Sigma)
Stephen Marks (Omicron)
Cory Martin (Upsilon-Iota)
Joseph Martorana (Nu)
Cory Mellon (Delta-Pi)
Carlos Moersen (Alpha-Pi)
Shiv Mohini (Alpha-Pi)
Albert Moseley (Kappa-Beta)
John Munday (Theta-Omega)
David Murray (Pi-Lambda)
Shaun Myers (Omicron-Nu)
John Newman (Omicron-Nu)
Joseph Nobile (Epsilon)
Vincent Oliva (Kappa-Kappa)
William Pearson (Nu-Mu)
James Petty (Mu-Omicron)
Andrew Pia (Iota-Zeta)
Justin Ramsey (Delta-Epsilon)
Brian Read (Nu-Phi)
Daniel Roberts (Upsilon-Iota)
Josh Rubel (Xi-Gamma)
Zachary Schwake (Scorpion)
Daniel Scott (Upsilon-Delta)
Domenico Sicari (Xi-Gamma)
Michael Spies (Kappa-Eta)
Henry Stiehl (Xi)
Alex Swenson (Rho-Upsilon)
Brent Taylor (Pi-Delta)
Brendan Tlougan (Nu-Kappa)
Timothy Traudt (Phi)
Tyler Ulreich (Theta-Omicron)
Mark Vukovich (Pi-Lambda)
David Wadsworth (Upsilon-Gamma)
Luke Wagner (Omicron-Tau)
Kevin Walders (Nu-Alpha)
Matthew Wheeler (Gamma-Upsilon)
Max Wolf (Nu-Mu)
David Woods (Iota-Pi)
2009 Leadership Academy XXIII

2009 Leadership Academy XXIII

May 29 - June 2, 2009
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

James Bailey (Gamma-Beta)
Matthew Belcher (Iota-Xi)
Colten Biro (Upsilon-Alpha)
Nathaniel Booth (Phi)
Jeffrey Burton (Upsilon-Kappa)
Robert Cardell (Sigma-Psi)
Michael Cerussi (Nu)
Patrick Cole (Epsilon)
Timothy Cole (Upsilon-Beta)
Logan Cornett (Mu-Sigma)
Thomas Cruz (Upsilon-Xi)
Thomas Danielson (Epsilon)
Stephen Dingler (Iota-Beta)
Kyle Erdman (Alpha-Gamma)
Marco Fanelli (Xi-Iota)
John Forman (Scorpion)
James Freeman (Beta-Gamma)
Jason Galea (Upsilon-Delta)
Andrew Grace (Beta-Sigma)
Joshua Griffith (Epsilon-Rho)
Kurt Gronberg (Sigma-Kappa)
Joshua Grover (Lambda-Iota)
Philip Hacker (Pi-Iota)
Robert Hancock (Alpha-Omicron)
Ryan Harrold (Gamma-Rho)
Matthew Hente (Iota-Gamma)
Joseph Hwang (Xi-Gamma)
Andrew Johnson (Gamma-Rho)
Andrew Kadlec (Upsilon-Gamma)
Mike Kalisz (Upsilon-Kappa)
Curtis Kearns (Iota-Xi)
Ryan King (Alpha-Gamma)
Bryan Lamb (Upsilon-Gamma)
Josh Lammert (Delta-Upsilon)
Tariq Mahmood (Xi-Gamma)
Nicholas McCormick (Upsilon-Xi)
Terence Netzel (Pi-Epsilon)
Alexander Nourse (Pi-Delta)
Steven Ording (Zeta-Lambda)
Patrick Pizzichetta (Kappa-Psi)
Daniel Porta (Upsilon-Delta)
Alexander Pounds (Iota)
Justin Quittschreiber (Lambda-Iota)
Derek Reiser (Epsilon)
Andre Renaudo (Kappa-Kappa)
Antonio Revellese (Xi-Lambda)
Mo Sakil (Tau-Zeta)
Charles Sandford (Alpha-Omicron)
Bryan Sartory (Pi-Upsilon)
Benjamin Sattler (Epsilon-Rho)
David Savella (Kappa-Sigma)
Sean Schooley (Mu-Sigma)
Gary Schwartz (Tau-Epsilon)
Patrick Setterstrom (Upsilon-Alpha)
Daniel Shields (Upsilon-Iota)
Ashkan Shirazi (Gamma)
Colin Smith (Upsilon-Gamma)
Dean Spivey (Omicron-Iota)
Thomas Stoecker (Beta-Chi)
Vasili Sushko (Rho-Eta)
Ryan Talbot (Xi-Iota)
Mathew Taylor (Tau-Psi)
William Thomas (Nu-Mu)
Brendan Tiernan (Upsilon-Iota)
LaRoun Tolbert (Zeta-Lambda)
Frank Tufano (Kappa-Psi)
Jonathan Vazquez (Sigma-Alpha)
Santiago Villaronga (Sigma-Alpha)
Usman Waheed (Phi)
James Walsh (Zeta-Theta)
Matthew Worthington (Iota-Beta)
Anthony Wright (Nu)
2008 Leadership Academy XXII

2008 Leadership Academy XXII

May 30 - June 3, 2008
Trail’s End Conference Center, Beach Lake, PA

Jason Allen (Mu-Sigma)
Ari Anastasi (Kappa-Psi)
Tony Arampatzis (Theta-Eta)
Tyler Bakker (Phi)
Michael Beals (Epsilon)
Christopher Bedell (Sigma-Theta)
Brian Bennett (Rho-Alpha)
David Bourdette (Tau-Theta)
Tyler Bourgoine (Sigma-Phi)
Kevin Bradley (Upsilon-Alpha)
James Breen (Pi-Epsilon)
Zachary Broshar (Epsilon)
Benton Brown (Alpha-Pi)
Nathan Brown (Theta-Rho)
Ryan Bucinell (Xi-Upsilon)
Dahn Bull (TKE Colony 817)
Gerardo Campos (Sigma-Alpha)
Michael Cannon (Sigma-Psi)
Cameron Casad (Gamma-Theta)
Tim Casey (Delta-Mu)
Steven Coppolecchia (Kappa-Psi)
Gary Cornett (Mu-Sigma)
Joshua Dempsey (Beta-Delta)
Christopher DeSilva (Lambda)
Tareq Fayyad (Pi-Delta)
Shine Fischer (Delta-Mu)
William Frederick (Iota-Omega)
David Gilmer (Delta)
Nicholas Hansing (Xi)
James Hybarger (Theta-Iota)
Steven John (Lambda)
Chad Kinney (Sigma-Theta)
Nick Kirchmar (Zeta-Zeta)
Louis Kotvis (Beta-Chi)
George Koutsouras (Xi-Gamma)
Shawn LaSota (Delta-Mu)
Aaron Moen (Theta-Iota)
Todd Neal (Theta-Rho)
Brian O'Connor (TKE Colony 817)
Steven Porada (Theta-Zeta)
Casey Pratt (Theta-Eta)
H. Puentes (Mu-Omega)
Brandon Rodger (Alpha-Omicron)
Daniel Romanoff (Kappa-Psi)
Kevin Saberre (Upsilon-Alpha)
Mark Schulte (Lambda-Chi)
Raymond Simeon (TKE Colony 794)
Justin Simmons (Nu-Mu)
Matthew Simon (Xi-Chi)
Russell Steinhoff (Theta-Iota)
Andrew Stewart (Upsilon-Eta)
Andrew Stoltzfus (Tau-Theta)
Andrew Stone (Pi-Delta)
Jared Stoves (Upsilon-Alpha)
Patrick Tatum (Pi-Delta)
Daniel Teixeira (Epsilon-Zeta)
Dwight Torres (Alpha-Omicron)
Jeffrey Upson (Rho)
William Vestal (Pi-Epsilon)
Daniel Vicente (Upsilon-Eta)
Abraham Webber (Sigma-Psi)
2007 Leadership Academy XXI

2007 Leadership Academy XXI

June 9 - 15, 2007
Bradford Woods, Martinsville, IN

Jeremy Ackerman (Xi-Eta)
Luke Ambrosius (Zeta-Zeta)
Tyler Boring (Theta-Iota)
Kent Brink (Epsilon-Chi)
Jared Clark (Epsilon)
Patrick Curry (Rho)
Tim Dantin (Omicron)
Bradley Duke (Delta-Phi)
Ruben Fierros (Kappa-Tau)
Josh Fisher (Mu-Upsilon)
Oliver Gilbert (Alpha-Pi)
Corey Gilchrist (Kappa-Tau)
William Gillispie (Beta-Gamma)
Brian Goddu (Upsilon-Alpha)
Abraham Hamilton (Beta-Beta)
Christopher Holmes (Theta-Iota)
Jason Howard (Sigma-Theta)
John Huffman (Omicron)
Andrew Kalinowski (Upsilon-Xi)
Steven Kurtz (Rho-Chi)
Michael Lake (Zeta-Zeta)
Brett Larson (Lambda-Eta)
Kirk Loy (Kappa-Tau)
Alex Ludwig (Mu-Zeta)
Kirk Megna (Upsilon-Eta)
Ralph Michielli (Kappa-Psi)
Dewey Morrow (Xi-Gamma)
Steve Ngo (Xi-Chi)
David Overman (Epsilon)
Gabriel Penaloza (Upsilon-Alpha)
David Ricketts (Beta-Beta)
Damien Rigden (Zeta-Mu)
Robert Roberts (Beta-Gamma)
Frank Rojas (Lambda-Iota)
Nicholas Sawchuk (Sigma-Kappa)
Jack Schley (Lambda-Eta)
Charlie Song (Xi-Chi)
Matt Spindler (Gamma-Psi)
Eric Stiene (Xi-Gamma)
Craig Surdy (Theta-Rho)
Kyle Swetzig (Zeta-Zeta)
Jonathan Turk (Epsilon)
Kean Volin (Gamma-Theta)
Richard Wallace (Kappa-Psi)
Todd Waterman (Beta-Gamma)
William Whewell (Kappa-Psi)
Clayton Woodward (Delta-Upsilon)
2006 Leadership Academy XX

2006 Leadership Academy XX

June 10 - 16, 2006
Bradford Woods, Martinsville, IN

Joshua Bailey (Beta-Beta)
Braydon Boland (Upsilon-Kappa)
Brandon DeBaun (Alpha-Pi)
Paul DellaVilla (Zeta-Mu)
Justin Donnelly (Sigma-Theta)
William Fannin (Beta-Lambda)
Anthony Fiorello (Nu-Kappa)
Joe Fullerton (Gamma-Theta)
Muhammad Furqan (Omicron-Nu)
Matthew Gardner (Tau-Tau)
Arash Ghaffari (Nu)
Aria Ghaffari (Nu)
Patrick Gribbin (Lambda-Upsilon Colony)
Dustin Hart (Epsilon-Sigma)
Kyle Hartman (Theta-Rho)
Pehr Hovey (Xi)
Albert Linden (Nu)
Michael Marshall (Delta)
Jeff Miller (Sigma-Alpha)
Timothy Miller (Pi-Epsilon)
James Modlin (Mu-Tau)
Andrew Pankopp (Xi-Chi)
Brian Quedenfeld (Beta-Beta)
Brian Savard (Iota-Beta)
Andrew Schultz (Mu-Nu)
Randall Staub (Beta-Beta)
James Taggart (Theta-Iota)
Brian Thompson (Alpha-Omicron)
2005 Leadership Academy XIX

2005 Leadership Academy XIX

June 4 - 10, 2005
Bradford Woods, Martinsville, IN

Evan Armstrong (Xi-Chi)
Zachary Bateson (Delta-Psi)
Michael Bruno (Upsilon-Mu)
Eric Culton (Alpha-Gamma)
Bryston Cutter (Rho-Upsilon)
Matthew Dawkins (Lambda-Upsilon Colony)
Austin DeSpain (Nu-Lambda)
Drew Dubocq (Omicron-Rho)
Garrett Eardley (Xi)
David Freeman (Nu)
Justin Goebel (Pi-Delta)
Neil Gonzales (Delta)
Ryan Groetsch (Omicron-Nu)
Tracy Holmes (Zeta-Zeta)
John Masterson (Pi-Epsilon)
Philip Menagh (Tau)
Gordon Owen (Gamma-Theta)
Trevor Russell (Mu-Upsilon)
Daniel Sarmiento (Mu-Xi)
Leonardo Silveira (Upsilon-Alpha)
Matthew Smith (Alpha-Omicron)
Sean Sobel (Lambda)
Doug Starratt (Tau-Tau)
Gregory Swank (Epsilon-Chi)
Ryan Ulloa (Gamma-Theta)
Timothy Welling (Mu-Theta)
Christopher Westbrook (Pi-Delta)
2004 Leadership Academy XVIII

2004 Leadership Academy XVIII

June 5 - 11, 2004
Bradford Woods, Martinsville, IN

Vittorio Anepete (Omicron-Iota)
Robert Bell (Theta-Nu)
Robert Benvin (Theta-Omega)
Scott Carey (Pi-Iota)
Geoffrey Cassell (Xi-Upsilon)
Joshua Clifford (Tau-Nu)
Stewart Darling (Epsilon-Kappa)
Daniel De Los Santos (Sigma-Alpha)
Ryan Elam (Beta-Eta)
Nicholas Formickella (Xi-Gamma)
Benjamin Griffin (Sigma-Omicron)
Keith Grusenski (Tau-Psi)
Drew Hawkins (Delta-Upsilon)
Daria Ilgen (Gamma-Iota Colony)
Robert Jefferis (Omicron-Nu)
Bryan Keller (Alpha-Tau)
Jordan Klutka (Iota-Pi)
Nathan Lehman (Theta-Iota)
Bryan Leibowitz (Beta-Mu)
Erik Lewis (Nu)
Kyle Markway (Pi-Epsilon)
Charles Mills (Lambda)
Kurt Osterman (Theta-Sigma)
Nathaniel Raddatz (Epsilon-Sigma)
Joseph Roselius (Gamma)
Wayne Schmidt (Upsilon-Alpha)
Andrew Whetzel (Mu-Omega)
Zachary Wotruba (Epsilon-Nu)
2003 Leadership Academy XVII

2003 Leadership Academy XVII

June 7 - 13, 2003
Bradford Woods, Martinsville, IN

Michael Allen (TKE Colony 748)
Tyler Baker (Theta-Eta)
Edward Bartlett (Delta-Epsilon)
Daniel Burns (Xi-Theta)
Jason Clements (Lambda-Iota)
John Eichling (Nu-Mu)
Edward Emch (Beta-Rho)
Brent Gerchicoff (Kappa-Chi)
Jeremy Gouldey (Omega)
Ted Grabarczyk (Xi)
Gregory Horst (Mu-Alpha)
Dustin Lacasse (Tau-Rho)
Thomas Locascio (Theta-Sigma)
Todd Lotich (Lambda-Psi)
Michael Louison (Epsilon-Nu)
Braydon Marot (Sigma-Kappa)
Brian Masotti (Tau-Eta)
Michael Perniciaro (Theta-Nu)
Jeffrey Puro (Beta-Mu)
Edwin Root (Rho-Theta)
Robin Schroeder (Upsilon-Alpha)
Mark Sheppard (Delta-Gamma)
David Stachon (Delta-Psi)
Christopher Sullivan (Tau-Omega)
Justin Vining (Tau-Tau)
Chris Walsh (Rho-Upsilon)
Timothy Wardlow (Pi-Epsilon)
Lyon Zeibak (Kappa-Mu)
2002 Leadership Academy XVI

2002 Leadership Academy XVI

June 22 - 28, 2002
Bradford Woods, Martinsville, IN

Gregory Bel (Upsilon-Alpha)
Bryan Bishop (Beta-Sigma)
Clinton Camp (Mu-Omicron)
Jason Crawford (Alpha-Omicron)
Justin Crusan (Delta-Epsilon)
Keith Davidson (Nu-Mu)
James Farmer (Tau-Nu)
Mark Foret (Theta-Mu)
Thomas Glenn (Gamma-Beta)
Andrzej Goldman (Iota-Omega)
Arthur Golik (Zeta-Mu)
Erik Harvieux (Theta-Phi)
Ben Huckins (Rho-Sigma)
Timothy Kuhls (Beta-Beta)
Christopher Leemon (Theta-Iota)
Brian Lindquist (Delta-Chi)
Jonathan Mills (Xi)
Johnathan Oliver (Tau-Nu)
David Stenseth (Delta-Psi)
Kevin Stone (Rho-Tau)
Justin Studebaker (Tau-Beta)
Robert Wilson (Rho-Epsilon)
David Wittig (Mu-Nu)
Robert Wolfe (Rho)
2002 Leadership Academy XV

2002 Leadership Academy XV

June 8 - 14, 2002
Bradford Woods, Martinsville, IN

Mark Blazer (Zeta-Zeta)
Derek Breier (Gamma-Beta)
Erik Brinley (Gamma-Nu)
Eric Daninger (Delta-Psi)
Brendan Fitzgerald (Alpha-Delta)
Christopher Foley (Theta-Omega)
David Gaible (Xi)
Ross Gares (Theta-Nu)
Christopher Graves (Omega)
Raymond Haley (Delta-Epsilon)
Douglas Hammac (Nu-Mu)
Joshua Hayes (Delta-Chi)
Jeffrey Hertz (Lambda)
Michael Hogan (Alpha-Omicron)
Kevin Holubar (Theta-Rho)
Michael Hyland (Rho-Omega)
Andrew Irby (Iota-Theta)
Christopher Johnson (Rho-Theta)
Kevin Kononchek (Upsilon-Alpha)
Justin Logan (Pi-Delta)
James Miller (Mu-Omega)
Brian Ramsey (Zeta-Omicron)
Dominic Reinerio (Nu-Kappa)
Christopher Webb (Zeta-Nu)
2001 Leadership Academy XIV

2001 Leadership Academy XIV

June 23 - 29, 2001
Bradford Woods, Martinsville, IN

Thomas Asuma (Rho-Sigma)
Adam Becker (Alpha-Zeta)
Bryan Bertucci (Upsilon-Alpha)
David Biederman (Iota-Pi)
Robert Billiot (Theta-Nu)
Carl Casey (Gamma-Theta)
Christopher Daigle (Alpha-Nu)
Ryan Hildebrand (Tau)
Ronald Laing (Omega)
Tony Li (Xi)
Andrew Magnus (Rho-Epsilon)
Peter Morrison (Lambda)
Jason O'Leary (Zeta-Mu)
Harry Polis (Rho-Alpha)
Joseph Rugger (Xi-Tau)
Timothy Sanford (Nu-Kappa)
Randall Saunders (Mu-Sigma)
Matthew Shanafelt (Tau-Nu)
Chris Sorley (Beta-Sigma)
Charles Wolff (Nu-Mu)
2001 Leadership Academy XIII

2001 Leadership Academy XIII

June 9 - 15, 2001
Bradford Woods, Matinsville, IN

Kim Adams (Omicron-Alpha)
Roger Bannister (Gamma)
Andrew Colella (Sigma-Kappa)
Frank D'Alessandro (Upsilon-Alpha)
Jared Fowler (Beta-Phi)
Adam Gangaware (Mu-Theta)
Jonathan Garner (Nu-Mu)
Joshua Goyden (Alpha-Delta)
Derek Hembree (Alpha-Omicron)
Jason Kennay (Iota)
Ryan Manchee (Xi-Lambda)
Jedediah Merideth (Rho-Sigma)
Tyler Monzel (Lambda-Gamma)
Brian Rajca (Xi)
Sterling Raphael (Xi-Iota)
Drew Saum (Delta-Epsilon)
Kristopher Vining (Alpha-Zeta)
Derek Wentz (Delta-Psi)
Matthew Woeppel (Gamma-Zeta)
Mathew Worland (Rho-Upsilon)
2000 Leadership Academy XII

2000 Leadership Academy XII

August 5 - 11, 2000
Bradford Woods, Martinsville, IN

Adam Bald (Theta-Phi)
Joshua Blaisdell (Zeta-Mu)
Justin Brown (Sigma-Omega)
Gregory Bucur (Rho-Theta)
Cliff Cabral (Rho-Delta)
Matthew Cole (Xi)
Jeffrey Davis (Nu-Xi)
Jared Dreier (Delta-Psi)
Angel Garcia (Sigma-Alpha)
Jeremy Graef (Zeta-Mu)
Richard Holtzman (Lambda-Upsilon Colony)
Michael Kirby (Theta-Omega)
Robert Long (Delta-Chi)
Wisam Mahra (Alpha-Nu)
David McDonald (Rho-Alpha)
Jason Meagrow (Rho-Sigma)
Andrew Miller (Lambda-Gamma)
Daniel Miller (Mu-Theta)
Jonathan Mitchell (Scorpion)
Mark Partise (Delta-Nu)
Mark Puzdrak (Mu-Theta)
Samuel Sanchez (Tau-Zeta)
Jason Slater (Lambda-Gamma)
Christopher Wachowiak (Theta-Tau)
2000 Leadership Academy XI

2000 Leadership Academy XI

June 10 - 16, 2000
Bradford Woods, the Resource Training Center of IU, Martinsville, IN

Derek Barbour (Beta-Sigma)
Kevin Barrett (Sigma-Omega)
Samuel Cross (Rho)
Andrew Dixon (Pi-Lambda)
Jarred Dunn (Theta-Phi)
Richard Feuer (Zeta-Omicron)
Stephen Fitzgerald (Upsilon-Alpha)
Travis Floyd (Mu-Omega)
John Grand (Iota-Theta)
Bryce Gytri (Delta-Psi)
Mark Koeppen (Omicron-Rho)
Darryl Langshaw (Delta-Chi)
Matthew MacLaren (Omicron)
Ryan Martin (Lambda)
Albert Meng (Xi)
Stephen Orth (Mu-Omicron)
Christopher Pillow (Gamma-Kappa )
Andrew Purtell (Epsilon-Alpha)
Brett Siebenkittel (Theta-Nu)
Charles Starnes (Iota-Theta)
Dana Steenberg (Theta-Rho)
Jeffrey Strekas (Zeta-Mu)
John Sweet (Beta-Pi)
1999 Leadership Academy X

1999 Leadership Academy X

June 15 - 20, 1999
Bradford Woods, the Resource Training Center of IU, Martinsville, IN

Nicholas Arcolano (Zeta-Mu)
Bryan Dunn (Nu-Mu)
Matthew Eckl (Sigma-Delta)
David Ferderer (Pi-Lambda)
Robert Habel (Alpha)
Christopher Hanson (Alpha-Pi)
Sean Henry (Kappa-Chi)
Michael Kane (Lambda-Upsilon Colony)
Scott King (Kappa)
James Lupis (Tau-Zeta)
Craig Miller (Theta-Phi)
James Monaghan (Theta-Nu)
Shawn Moquin (Alpha-Nu)
J Gray Peterson (Lambda-Gamma)
Adam Pilskog (Alpha-Gamma)
Matthew Previts (Upsilon-Alpha)
Zachary Ramsay (Xi-Eta)
Andrew Simon (Lambda)
Zachary Stone (Nu-Mu)
Heath Warmbein (Rho-Sigma)
Antony Watson (Theta-Rho)
Lee Whitley (Lambda-Gamma)
Joshua Wiesman (Theta-Phi)
Jeffrey Wokoun (Iota-Pi)
1998 Leadership Academy IX

1998 Leadership Academy IX

June 13 - 19, 1998
Bradford Woods, the Resource Training Center of IU, Martinsville, IN

Brian Alleman (Epsilon-Upsilon)
Jeffrey Arthur (Rho-Upsilon)
Adam Browning (Alpha-Delta)
Aron Carlson (Rho-Sigma)
Kevin Carter (Zeta-Delta)
Daniel Cox (Alpha-Pi)
Andrew D'Agosto (Lambda-Chi)
Michael Dunlap (Nu-Mu)
Jeremy Gill (Rho-Beta)
Michael Glass (Nu-Mu)
Andrew Gray (Beta-Sigma)
Michael Hubbard (Beta-Psi)
David Ike (Iota-Phi)
Alberto Kan (Sigma-Alpha)
Nathanial Liebler (Tau)
Luke McLeroy (Pi-Eta)
Adam Meek (Rho-Pi)
Luis Mendoza (Sigma-Eta)
Jeremy Ortolona (Zeta-Epsilon)
Jeffrey Ouellette (Zeta-Mu)
Travis Ridgel (Theta-Nu)
Matthew Romano (Delta-Gamma)
Robert Taflinger (Zeta-Theta)
Charles Taylor (Pi-Epsilon)
1997 Leadership Academy VIII

1997 Leadership Academy VIII

June 21 - 27, 1997
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Shawn Arnett (Omicron)
Brent Cox (Sigma-Lambda)
Patrick D'Agosto (Lambda-Chi)
Douglas Detig (Delta-Chi)
Brad Douglass (Beta-Sigma)
Richard Friend (Tau-Nu)
Lee Hendricks (Xi)
Andrew Kolb (Epsilon-Upsilon)
David Kozlowski (Tau-Zeta)
Anthony Lancaster (Nu-Mu)
Douglas Lancy (Xi-Mu)
Jack Love (Beta-Zeta)
Benjamin McAvoy (Zeta-Theta)
Jason McCafferty (Nu-Chi)
Justin Melkus (Epsilon-Epsilon)
Manny Menard (Nu-Xi)
Robert Moses (Omega)
Gianfranco Nocerino (TKE Colony 794)
Mark Proies (Omicron-Alpha)
Robert Pugh (Mu-Omicron)
Chad Pumpelly (Pi-Alpha)
Sean Smith (Zeta-Mu)
Douglas Stephens (Alpha-Gamma)
J. Ethan Underwood (Sigma-Omega)
Thomas Zais (Pi-Eta)
1996 Leadership Academy VII

1996 Leadership Academy VII

July 13 - 19, 1996
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Jeff Anderson (Omicron-Rho)
Christopher Barr (Nu-Epsilon)
William Deeds (Zeta-Delta)
Michael Duckwall (Gamma-Mu)
Martin Dzurenko (Epsilon-Iota)
Craig Glover (Sigma-Lambda)
Craig Hametz (Scorpion)
Chad Hendrickson (Mu-Nu)
Gregory Horneber (Rho-Sigma)
John Hutto (Rho-Omega)
Shawn Jones (Mu-Beta)
Mark Macaulay (Alpha-Nu)
Steven MacLaughlin (Gamma-Kappa )
Eric Maguire (Zeta-Eta)
Mark Mahaffey (Beta-Zeta)
Shimul Mehta (Theta-Zeta)
Peter Meren (Xi)
Joshua Monaco (Epsilon-Epsilon)
Timothy Morgan (Pi-Lambda)
Gregory Morris (Theta-Pi)
David Ricci (Delta-Theta)
Michael Speranza (Gamma-Epsilon)
Brian Tait (Alpha-Pi)
Daniel Turgeon (Kappa-Chi)
Byron Whitten (Mu-Xi)
Richard Whitworth (Nu-Pi)
1995 Leadership Academy VI

1995 Leadership Academy VI

June 17 - 23, 1995
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Jonathan Bloom (Iota-Zeta)
Matthew Brown (Epsilon-Epsilon)
Brant Claussen (Pi-Iota)
Jeffrey Eissinger (Omicron-Alpha)
Michael Grady (Theta-Delta)
Jeffrey Graham (Beta-Rho)
Kevin Iverson (Alpha-Zeta)
Jacob Johnson (Nu-Rho)
Edward Leaphart (Beta-Lambda)
Frederick Mahakian (Scorpion)
Michael Mokros (Epsilon-Iota)
Ari Nisman (Upsilon)
Dave Oliveira (Epsilon-Iota)
Richard Price (Sigma-Eta)
Joseph Raab (Zeta-Mu)
Tyler Rendleman (Xi)
Alex Jay Rose (Gamma-Theta)
Brian Saul (Tau-Nu)
Christopher Schroeder-Milito (Zeta-Alpha)
William Shrum (Sigma-Omega)
Justin Silberberg (Gamma-Epsilon)
Gary Thompson (Omicron-Rho)
Zachary Thompson (Mu-Upsilon)
David Towne (Omega)
Theodore Towne (Omicron-Mu)
1994 Leadership Academy V

1994 Leadership Academy V

June 18 - 24, 1994
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Brent Baxter (Beta-Psi)
Marc Berman (Tau-Xi)
Thomas Carleton (Omicron-Mu)
Brett Cataldo (Rho-Sigma)
Richard Clements (Lambda-Chi)
Paul Collett (Pi-Omega)
Mark Easterday (Beta-Sigma)
Dennis Egan (Sigma-Kappa)
James Fleck (Pi-Epsilon)
Timothy Fox (Delta-Theta)
David George (Gamma-Delta)
Keith Green (Pi-Omega)
Jeremy Hanson (Sigma-Eta)
Zobair Hashemi (Rho-Xi)
Jeremy Johnson (Alpha-Delta)
Jeffry Jones (Pi-Iota)
Brian Kensing (Gamma-Epsilon)
Jeffrey Mason (Gamma-Kappa )
Marcus Matic (Tau-Zeta)
Andrew McKenzie (Chi)
Kenneth Myers (Beta-Zeta)
Jeffery Schnellhardt (Omicron-Pi)
Donald Seiler (Omicron-Nu)
Robert Snyder (Alpha-Omicron)
Michael Sposato (Theta-Delta)
James Van Dolah (Gamma-Psi)
Justin Woo (Beta-Sigma)
David Wood (Delta-Upsilon)
Mark Woods (Xi-Tau)
1993 Leadership Academy IV

1993 Leadership Academy IV

July 3 - 9, 1993
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

David Bair (Alpha-Omicron)
Gary Barrere (Epsilon-Omicron)
Douglas Beilke (Tau)
Drew Cataldo (Rho-Sigma)
Christiaan Corthier (Sigma-Xi)
Jonathan Dole (Nu-Chi)
Sean Franke (Kappa-Nu)
Frank Gatto (Xi-Nu)
Charles Gillis (Zeta-Mu)
S. Mark Hansen (Alpha-Delta)
James Hickey (Zeta-Alpha)
Jonathon Husby (Omega)
Robert Lamb (Omicron-Alpha)
Mark Nance (Omicron-Sigma)
James Newman (Rho-Delta)
Marcus Norris (Pi-Epsilon)
Daniel Pelletier (Omicron-Nu)
Eric Rizzo (Nu-Chi)
Joseph Rozelle (Epsilon-Omicron)
James Spoto (Epsilon-Tau)
Robert Stientjes (Beta-Theta)
Joseph Straughan (Beta-Omega)
Rafael Vale (Sigma-Alpha)
Jeffrey Vanik (Epsilon-Iota)
Aaron Yetter (Chi)
1992 Leadership Academy III

1992 Leadership Academy III

June 20 - 26, 1992
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Jon Bial (Tau)
Christopher Brown (Delta-Rho)
Kenneth Clanton (Gamma-Upsilon)
Clinton Crookshanks (Pi-Iota)
William Fay (Omicron-Rho)
Philip Fruge' (Epsilon-Omicron)
John Goodwin (Epsilon-Alpha)
Terry Inman (Zeta-Theta)
Jerry Johnson (Omega)
Brian Jones (Delta-Psi)
Mark Ladd (Epsilon-Iota)
Timothy Mattson (Rho-Xi)
Craig McPherson (Alpha-Sigma)
James Meinen (Epsilon-Omicron)
Gregory Miller (Alpha-Epsilon)
Michael Nevares (Rho-Omicron)
Kenneth Nuss (Omicron-Upsilon)
Carlos Oramas (Sigma-Alpha)
Manuel Recio (Sigma-Alpha)
Scott Sackville (Delta-Tau)
Matthew Strickroot (Rho-Sigma)
Brian Swartz (Epsilon)
Wesley Ware (Delta-Psi)
Paul Warme (Beta-Sigma)
1991 Leadership Academy II

1991 Leadership Academy II

June 9 - 13, 1991
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Timothy Anderson (Delta-Chi)
Glenn Booth (Zeta-Epsilon)
William Brennan (Sigma-Mu)
William Bryant (Beta-Lambda)
M. Scott Dauenhauer (Sigma-Beta)
Richard Deggs (Mu-Gamma)
John Driscoll (Theta-Iota)
Robert Fitzpatrick (Pi-Lambda)
Ronald Forrest (Nu-Chi)
Michael Gromek (Rho-Tau)
Arik Hill (Tau)
Sean Horvath (Mu-Eta)
Jamie Kiskis (Gamma-Lambda)
Robert Koons (Pi-Eta)
Mark Levine (Xi)
Donald McGee (Epsilon-Omicron)
Patrick McMenamin (Alpha-Gamma)
Geoffrey Newman (Sigma-Eta)
Brian Orr (Xi-Beta)
Erich Ploog (Epsilon-Omicron)
Kenneth Schlosser (Omicron-Nu)
Lee Stacey (Rho-Sigma)
Kevin Stone (Gamma-Epsilon)
Ty Ullman (Alpha-Gamma)
Jason Valtos (Gamma-Omega)
John Wilkinson (Epsilon-Omicron)
1990 Leadership Academy I

1990 Leadership Academy I

August 12 - 15, 1990
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Christopher Apostol (Beta-Lambda)
Tyler Ashbridge (Chi)
Joseph Beja (Pi-Lambda)
Thomas Bell (Delta-Tau)
Mark Brokowski (Epsilon-Omicron)
John Certo (Alpha-Psi)
William Chalmers (Rho-Tau)
Troy Collman (Gamma-Upsilon)
Andrew Craig (Delta-Chi)
Samuel Daley (Gamma-Delta)
Edward DeMarco (Gamma-Epsilon)
Lance Fraley (Phi)
Douglas Funkhouser (Omicron)
Richard Hammond (Beta-Rho)
Jason Handal (Sigma-Mu)
Wendell Hays (Epsilon-Upsilon)
Jason Hoffman (Pi-Xi)
Robert Holston (Alpha-Tau)
Stephen Karns (Omicron-Rho)
Kipp Krauk (Theta-Beta)
Brendan Lyons (Rho-Omega)
John Mitchell (Omicron)
William Muse (Beta-Rho)
Michael Nygard (Theta-Rho)
John Pearman (Epsilon-Kappa)
Antonio Quintana (Omicron-Nu)
Raymond Rogers (Mu-Gamma)
Darren Smith (Pi-Eta)
Thomas Stoll (Gamma-Nu)
William Teets (Pi-Alpha)