2019 Leadership Academy XXXIII

2019 Leadership Academy XXXIII

May 31 - June 4, 2019
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Donald Anastasi (Sigma-Kappa, Merrimack College)
Logan Aucoin (Mu-Zeta, Nicholls State University)
Ahnry Avina (Iota-Theta, Centenary College of Louisiana)
Ellis Bern (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Andrew Borbely (Gamma Colony, University of Illinois)
Jacob Bourgault (Pi-Iota, University of Nevada, Reno)
Charles Bright (Nu, University of California, Berkeley)
Timothy Brodeur (Lambda-Sigma, Keene State College)
Pablo Calzada (Xi-Iota, University of Central Florida)
Anthony Caruso (Kappa-Eta, New Jersey Institute of Technology)
Arda Celik (Upsilon-Eta, University of Ontario Institute of Technology)
Jack Christensen (Nu-Mu, University of South Alabama)
Jeremy Ciprioni (Iota-Kappa , Clarkson University)
Cole Conner (Epsilon-Omicron, University of Houston)
Kyrique Davis (Nu-Mu, University of South Alabama)
Mitchell Dzurovcik (Alpha-Alpha, Wabash College)
Michael Evans (Sigma-Zeta, University of South Carolina Aiken)
Ronald Everitt (Beta-Epsilon, Trine University)
Paul David Flores (Epsilon-Eta, Southwestern Oklahoma State University)
Andrew Geml (Xi-Iota, University of Central Florida)
Dominick Gillette (Delta-Zeta, Southeast Missouri State University)
Phillip Haan (Delta-Psi, North Dakota State University)
Christopher Hamilton (Lambda-Sigma, Keene State College)
Zachary Heller (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Darious Henry (Upsilon-Delta, Saginaw Valley State University)
Donaven Hill (Lambda-Gamma, University of Cincinnati)
Levi Holder (Beta-Zeta Colony, )
Eryk Jones (Rho-Upsilon, Franklin College)
Reese Jones (Alpha-Pi Colony, )
Tyler Karns (Pi-Lambda, University of Nevada, Las Vegas)
Amir Kaskas (Iota-Theta, Centenary College of Louisiana)
Dylan Knostman (Iota-Delta, Southern Oregon University)
Branden Korf (Mu-Xi, California State University, Fullerton)
Santiago Lara (Upsilon-Mu, New York Institute of Technology-Manhattan)
Coulson Lash (Rho-Chi, Lebanon Valley College)
Aidan Looby (Theta-Lambda, Widener University)
Paul Malafronte (Sigma-Kappa, Merrimack College)
George Mattingly (Gamma-Sigma Colony, University of Kentucky)
John Mattis (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Xavier McLean (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Zackery Meyer (Alpha-Omicron, New Mexico State University)
Christopher Mills (Upsilon-Kappa, Trent University)
Benjamin Mitchell (Nu-Phi, Duquesne University)
Dylan Murarka (Upsilon-Upsilon, Farmingdale State College)
John Najjar (Epsilon-Delta , University of Massachusetts Amherst)
Evan Naylor (Lambda-Gamma, University of Cincinnati)
Thomas Nicolella (Beta-Rho, University of Akron)
Matthew Orozco (TKE Colony - Benedictine, Benedictine University)
Jordan Parker (Omicron-Sigma, Indiana University Southeast)
William Pastor (Mu-Chi, University of North Carolina at Wilmington)
Jason Peckholdt (Xi-Gamma, New York Institute of Technology)
Nathan Peden (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Cullen Rezendes (Xi-Upsilon, Rochester Institute of Technology)
Christian Richt (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
James Rios (Upsilon-Chi, St. Francis College)
Calvin Rizzo (Beta-Epsilon, Trine University)
Jose Sanchez (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Parker Schanen (Omega, Albion College)
Andrew Shepler (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Michael Smith (Delta-Lambda, University of Central Missouri)
James Stark (Gamma-Epsilon, Rensselaer Polytechnic Institute)
Cole Steiger (Beta-Eta, Missouri University of Science and Technology)
Daniel Thompson (Nu-Eta, Boise State University)
Christian Toucey (Sigma-Theta, Saint Leo University)
Aaron Jr Tucker (Beta-Eta, Missouri University of Science and Technology)
Daniel Valcho (Beta-Zeta Colony, )
Siddharth Valecha (Upsilon-Psi, California State University-East Bay)
Seth Vorhees (Beta-Epsilon, Trine University)
Chandler Waelder (Zeta-Pi, Culver-Stockton College)
Bryce Wagner (Xi-Omega, Virginia Polytechnic Institute)
Wenxiang Wu (Upsilon-Mu, New York Institute of Technology-Manhattan)
2018 Leadership Academy XXXII

2018 Leadership Academy XXXII

August 3 - 7, 2018
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Max Allen (Epsilon-Alpha, Saint Louis University)
Joshua Anderson (Theta-Eta, University of South Dakota)
Patrick Anzalone (Xi-Omega, Virginia Polytechnic Institute)
Sebastian Atwood (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Christian Blake Baclao (Pi-Lambda, University of Nevada, Las Vegas)
Tyler Ball (Nu-Phi, Duquesne University)
Maxwell Barry (Kappa-Tau Colony, )
Ryan Bourdeau (Sigma-Theta, Saint Leo University)
Zane Boyer (Alpha-Theta, Whitman College)
Mathias Cantu (Kappa-Chi, Concordia University)
Chris Chen (Pi-Lambda, University of Nevada, Las Vegas)
Samuel Collins (Epsilon-Beta, University of Tampa)
Nicholas Colon (Xi-Iota, University of Central Florida)
Kyle Dest (Iota-Beta, Susquehanna University)
Nathan Deutschman (Zeta-Lambda, Bowling Green State University)
Moustafa ElShamy (Tau-Omega, Carleton University)
Itzaes Flores (Theta-Upsilon Colony, )
Tanner Gauthier (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Ryley Gemmill (Upsilon-Eta, University of Ontario Institute of Technology)
Colton Gholson (Beta-Eta, Missouri University of Science and Technology)
Reilly Gray (Omicron-Sigma, Indiana University Southeast)
Weston Han (Beta-Xi, Tempe, AZ)
James Heydon (Delta-Omicron Colony, Central Michigan University)
Trevor Hill (Omega, Albion College)
Matthew Huskey (Delta-Epsilon, Cleveland State University)
Aurelius Irving (Upsilon-Lambda, College of Staten Island)
Ryan Johnson (Alpha-Chi, University of Louisville)
Dylan Kachigian (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Samyukt Kannurpatti (Nu, University of California, Berkeley)
Michael Kolbus (Theta-Iota, Northern Michigan University)
Danylo Kurgan (Alpha-Gamma, Washington State University)
Walter Kwiecinski (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Kevin Landers (Omicron-Nu, Florida Institute of Technology)
Santiago Lara (Upsilon-Mu, New York Institute of Technology-Manhattan)
Alec LaScola (Lambda-Gamma, University of Cincinnati)
Jonathan Le (Iota-Kappa , Clarkson University)
Nathan Leon (Epsilon, Iowa State University)
Paul Malafronte (Sigma-Kappa, Merrimack College)
Matthew Manocchio (Zeta-Lambda, Bowling Green State University)
Robert Mondor (Lambda-Iota, Florida State University)
Arthur Mrozek (Tau-Omega, Carleton University)
Mark Mumford (Mu-Xi, California State University, Fullerton)
Dylan Murarka (Upsilon-Upsilon, Farmingdale State College)
Mason Ohnemus (Epsilon, Iowa State University)
Ryan Ortiz (Xi-Iota, University of Central Florida)
Jarod Riedl (Delta-Gamma, University of Connecticut)
Logan Rieth (Iota-Kappa , Clarkson University)
James Rios (Upsilon-Chi, St. Francis College)
Samuel Rivere (Alpha-Pi Colony, )
Jakob Schaper (Theta, University of Minnesota)
Landon Schwarz (Delta-Lambda, University of Central Missouri)
Oskar Skrzeszewski (Xi-Omega, Virginia Polytechnic Institute)
Michael Sloper (Xi-Omega, Virginia Polytechnic Institute)
Silas Smith (Tau-Nu, Shawnee State University)
Ryan Spear (Alpha-Zeta, Purdue University)
Christopher Spinelli (Xi-Upsilon, Rochester Institute of Technology)
Hans Stoetzer (Gamma-Mu, Furman University)
Shane Sullivan (Iota-Beta, Susquehanna University)
Shawn Swiatowy (Upsilon-Delta, Saginaw Valley State University)
Dylan Tatters (Nu-Phi, Duquesne University)
Christopher Tyrone (Epsilon-Eta, Southwestern Oklahoma State University)
Tanner Vanek (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
Joey Vettiankal (Xi, Washington University)
James Wagner (Lambda-Upsilon, Georgia Southern University)
Gerald Weber (Theta, University of Minnesota)
Steven Woolston (Alpha-Theta, Whitman College)
Wenxiang Wu (Upsilon-Mu, New York Institute of Technology-Manhattan)
Evan Yoho (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Hadee Zabad (Omicron-Pi, Baylor University)
Keaton Zimbelman (Alpha-Gamma, Washington State University)
2017 Leadership Academy XXXI

2017 Leadership Academy XXXI

June 2 - 6, 2017
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Kristopher Adkison (Nu-Mu, University of South Alabama)
Kyle Antal (Lambda-Gamma, University of Cincinnati)
Louis Arrou-Vignod (Kappa-Chi, Concordia University)
Samuel Baska (Upsilon-Gamma, University of Minnesota Duluth)
Christopher Bassett (Alpha-Rho , University of Rhode Island)
Tristen Bianco (Alpha-Nu, University of New Hampshire)
John Bjerkness (Epsilon-Alpha, Saint Louis University)
Colin Burke (Alpha-Tau, Drexel University)
Austin Chesteen (Omicron-Tau, Columbus State University)
Luis Cruz (Tau-Delta, New Jersey City University)
Edson Cuiriz (Gamma-Kappa , Indiana University)
Evan Deciantis (Theta-Omicron, Adrian College)
Patrick Diehr (Gamma-Kappa , Indiana University)
Henry Edmondson (Gamma-Theta, University of Florida)
Michael Elkins (Mu-Theta, Lycoming College)
Gabriel Fulkerson (Omicron-Sigma, Indiana University Southeast)
Joseph Gaviria (Upsilon-Chi, St. Francis College)
Edwin Geisel-Zamora (Gamma-Epsilon Colony, )
Jacob Gora (Upsilon-Xi, Oakland University)
Taylor Hamil (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Nathan Henderson (Theta, University of Minnesota)
Justin Herby (Upsilon-Delta, Saginaw Valley State University)
James Higgins (Beta-Gamma, )
Zain Islam (Upsilon-Mu, New York Institute of Technology-Manhattan)
Tyler Jang (Beta-Upsilon, University of Maine - Orono)
Benjamin Johnson (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Matthew Jorrin (Lambda-Iota, Florida State University)
William Kerwin (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Francesco Kment (Upsilon-Eta, University of Ontario Institute of Technology)
Derek Kruzan (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Jacob Legault (Tau-Omega, Carleton University)
Chad Lewis (Gamma-Iota , University of Colorado at Boulder)
Patryk Lukaszewicz (Theta-Zeta, Rutgers University, Newark)
Ryan Mazur (Xi-Upsilon, Rochester Institute of Technology)
Chester Merta (Rho-Tau, University of Michigan-Dearborn)
Jared Mikuls (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
Gregory Miller (Sigma-Theta, Saint Leo University)
Luke Miller (Alpha-Tau, Drexel University)
Lawrence Moore (Nu-Xi, Stephen F. Austin State University)
Trenton Morgan (Sigma-Lambda, Northeastern State University)
Steven Nicolas (Theta-Upsilon Colony, )
Jared Octala (Lambda-Iota, Florida State University)
Dylan Orrell (Xi-Omega, Virginia Polytechnic Institute)
Chris Osmond (Mu-Xi, California State University, Fullerton)
Patrick OSullivan (Nu, University of California, Berkeley)
Ryan Owens (Gamma-Theta, University of Florida)
Chance Palmiter (Alpha-Chi, University of Louisville)
Thomas Parkhurst (Rho-Upsilon, Franklin College)
Antonio Pecoraro (Gamma-Epsilon Colony, )
Andrew Pfefer (Gamma-Iota , University of Colorado at Boulder)
Joseph Randazzo (Epsilon-Kappa, Loyola University Chicago)
Shahaab Razak (Sigma-Alpha, Florida International University)
Christian Rodgers (Epsilon-Omicron, University of Houston)
Jesse Rodriguez (Mu-Xi, California State University, Fullerton)
Joshua Sannes (Omega, Albion College)
Brian Sarmiento (Tau-Delta, New Jersey City University)
Jesse Scott (Tau-Nu, Shawnee State University)
John Siguenza (Tau-Zeta, Western Connecticut State University)
Parker Sipes (Gamma-Mu Colony, )
Vasilios Sotiropoulos (Gamma-Upsilon, University of Texas at Austin)
Joshua Sparler (Nu, University of California, Berkeley)
Bradley Sullivan (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Joey Tardo (Mu-Zeta, Nicholls State University)
John Tenney (Beta-Sigma, University of Southern California)
Colton Toups (Iota-Theta, Centenary College of Louisiana)
Thomas Tuchschmidt (Xi-Chi, Kennesaw State University)
Gustavo Vasquez Arroyo (Upsilon-Psi, California State University-East Bay)
Michael Venezia (Kappa-Kappa, Monmouth University)
Kevin Warnke (Delta-Psi, North Dakota State University)
Austin Warr (Iota-Beta, Susquehanna University)
Ethan Wells (Omicron-Sigma, Indiana University Southeast)
Justin Williams (Beta-Eta, Missouri University of Science and Technology)
2016 Leadership Academy XXX

2016 Leadership Academy XXX

August 5 - 9, 2016
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Oscar Arredondo (Gamma-Kappa , Indiana University)
Vasan Arul (Nu, University of California, Berkeley)
Salvatore Astorina (Upsilon-Chi, St. Francis College)
Brandon Bellomy (Omicron-Iota, Rowan University)
Nicholas Bettelli (Xi-Iota, University of Central Florida)
Michael Binge (Upsilon-Xi, Oakland University)
Connor Bolen (Xi-Omega, Virginia Polytechnic Institute)
Joey Bowen (Pi-Eta Colony, )
Jake Brooks (Xi-Theta, University of West Georgia)
Matthew Canon (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Nicolas Ciccone (Pi-Iota, University of Nevada, Reno)
Justin Coney (Alpha-Tau, Drexel University)
Luke Crawford (Xi-Iota, University of Central Florida)
Adam Depalma (Delta-Omicron Colony, Central Michigan University)
James Disanto (Tau-Phi, University of Pittsburgh)
Matthew Ellison (Beta-Xi, Tempe, AZ)
Paul Feghali (Xi-Omega, Virginia Polytechnic Institute)
Nathan Gillette (Iota-Beta, Susquehanna University)
Austin Golden (Pi-Beta, Bloomsburg University of Pennsylvania)
Sean Gray (Mu-Theta, Lycoming College)
Cole Guyer (Iota-Pi, Kent State University)
Jaydn Harding (Lambda-Chi, Wayne State College )
Mason Hargrave (Upsilon-Pi, University of California-Santa Cruz)
Kyle Houston (Beta-Rho, University of Akron)
Brennan Hylla (Epsilon-Alpha, Saint Louis University)
Daniel Keady (Lambda-Sigma, Keene State College)
Maxwell Kerstein (Rho-Tau, University of Michigan-Dearborn)
Nicholas Kimble (Epsilon-Kappa, Loyola University Chicago)
Elijah Korneffel (Epsilon-Alpha, Saint Louis University)
Kevin Kosko (Epsilon-Iota, Youngstown State University)
Bradley Kostensky (Lambda-Upsilon Colony, )
Joseph Kucirek (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
Hubert Kusinski (Theta, University of Minnesota)
Amadou Lack (Tau-Delta, New Jersey City University)
Anthony Lang (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
David Lopossa (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Christopher Maloney (Upsilon-Upsilon, Farmingdale State College)
Butch Mathenia (Epsilon-Beta, University of Tampa)
Shawn McCollum (Mu-Theta, Lycoming College)
Quintin McKinnish (Gamma-Mu, )
Garrett Mitchell (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Sean Moroney (Omicron-Nu, Florida Institute of Technology)
Matthew Murphy (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
PJ Novack (Chi, University of Washington)
Robert O'Shaughnessy (Upsilon-Chi, St. Francis College)
Elijah Parmer (Rho-Upsilon, Franklin College)
Joshua Pinnock (Nu-Omega, William Paterson University)
Keyeon Pitts (Delta-Zeta, Southeast Missouri State University)
Christopher Poston (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
Michael Primerano (Iota-Kappa Colony, )
Charles Reagan (Iota-Kappa Colony, )
Jesse Ringgold (Xi-Tau, Lyon College)
Victor Robert (Iota-Theta, Centenary College of Louisiana)
Travis Rotheiser (Beta-Chi, Southern Illinois University Carbondale)
Shoumik Saha (Beta-Rho, University of Akron)
Ashwin Sanzgiri (Rho-Beta Colony, )
Michael Sasso (Delta-Psi, North Dakota State University)
Thomas Scallon (Epsilon, Iowa State University)
Bradley Schlesinger (Xi, Washington University)
Alexander Shannon (Iota-Theta, Centenary College of Louisiana)
Matthew Sheehan (Kappa-Kappa, Monmouth University)
Michael Shifar (Nu-Omega, William Paterson University)
Jason Small (Beta-Epsilon, Trine University)
Eric Soranno (Iota-Beta, Susquehanna University)
Zachery Stephan (Gamma-Theta, University of Florida)
Lane Stutsman (Mu-Xi, California State University, Fullerton)
Mischa Trevor-Deutsch (Tau-Omega, Carleton University)
Taylor Van Winkle (Lambda-Gamma, University of Cincinnati)
Travis Verdin (Mu-Zeta, Nicholls State University)
Connor White (Alpha-Nu, University of New Hampshire)
Colin Wilkin (Rho-Beta Colony, )
Zachary Woodbeck (Epsilon, Iowa State University)
2015 Leadership Academy XXIX

2015 Leadership Academy XXIX

June 5 - 9, 2015
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Efrain Alvarado (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Eric Anderson (Zeta-Alpha, Wagner College)
Derrick Andrews (Epsilon-Delta , University of Massachusetts Amherst)
Sricharan Asuri (Gamma-Upsilon, University of Texas at Austin)
Ziyad Bannourah (Gamma-Kappa , Indiana University)
Brady Behling (Lambda-Eta, University of Iowa)
Andrew Behnke (Rho-Upsilon, Franklin College)
Greg Bolsover (Zeta-Omega, California University of Pennsylvania)
Koen Bouwmans (Tau-Omega, Carleton University)
Daniel Briggs (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
John Broadway (Delta-Theta, California State University, Long Beach)
Zachary Buchheit (Delta-Zeta Colony, )
Christopher Catizone (Xi-Omega, Virginia Polytechnic Institute)
Collin Chambers (Zeta-Lambda, Bowling Green State University)
Eric Conway (Iota-Pi, Kent State University)
Joshua Corey (Delta-Omicron Colony, Central Michigan University)
Alexander Crupi (Pi-Iota, University of Nevada, Reno)
Connor Dahlke (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
Julian Dano (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
David Datzkow (Upsilon-Chi, St. Francis College)
Nathan Davis (Upsilon-Delta, Saginaw Valley State University)
Samuel Day (Rho-Theta, Lake Superior State University)
Peter DeLuca (Sigma-Upsilon, Ramapo College of New Jersey)
Jason Dude (Delta-Zeta Colony, )
Thomas Gawron (Omicron-Iota, Rowan University)
Isaac Gomez (Kappa-Beta, University of Texas-Rio Grande Valley)
Eric Goncalves (Tau-Omega, Carleton University)
Jonah Griego (Tau-Psi, University of West Florida)
Sebastian Habermehl (Xi-Omega, Virginia Polytechnic Institute)
Andrew Hayes (Beta-Xi, Tempe, AZ)
Cal Jimenez (Upsilon-Upsilon, Farmingdale State College)
Daniel Johnson (Delta-Psi, North Dakota State University)
Justin Jordan (Delta-Omicron Colony, Central Michigan University)
Brandon Kelley (University of Alaska Colony, )
Jason Lam (Upsilon-Sigma, University of Arkansas-Monticello)
Brandon Landowski (Epsilon, Iowa State University)
Taylor Lindsey (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
Thomas Lunik (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Vinod Maharaj (Upsilon-Chi, St. Francis College)
John Marchetta (Beta-Chi, Southern Illinois University Carbondale)
Shane McClure (Upsilon-Delta, Saginaw Valley State University)
Thomas McConnell (Beta-Delta, University of Maryland)
Justin McTish (Nu-Phi, Duquesne University)
Jesse Mendell (Upsilon-Eta, University of Ontario Institute of Technology)
Brandon Meyer (Lambda-Iota, Florida State University)
Matthew Miller (Kappa-Kappa, Monmouth University)
Dylan Moore (Lambda-Psi, East Carolina University)
Ethan Moss (Delta-Nu, Northwest Missouri State University)
Tyler Ocheltree (Mu-Xi, California State University, Fullerton)
Nicholas Oster (Alpha-Tau, Drexel University)
Bonham Pierce (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Samuel Pollock (Rho-Upsilon, Franklin College)
Derrick Ramage (Lambda-Upsilon Colony, )
Sean Rowland (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Jose Sandoval (Sigma-Theta, Saint Leo University)
Tobias Schenck (Tau, Oregon State University)
Colin Schroeder (Delta-Lambda, University of Central Missouri)
Steven Seagraves (Alpha-Tau, Drexel University)
Corey Sjogren (Pi-Beta, Bloomsburg University of Pennsylvania)
Joshua Sosebee (Xi-Theta, University of West Georgia)
Donovan Stone (Iota-Theta, Centenary College of Louisiana)
DeWayne Taylor (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
Robert Taylor (Xi-Iota, University of Central Florida)
Ryan Tomlinson (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Rogelio Vazquez (Upsilon-Tau, California State University, Stanislaus)
Benjamin Verschoore (Lambda-Psi, East Carolina University)
Bennett Wallander (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Dillon Warr (Iota-Beta, Susquehanna University)
Jonathan Watson (Xi-Iota, University of Central Florida)
Jacob Wilson (Lambda-Zeta, Troy University)
Luke Winsor (Alpha-Gamma, Washington State University)
2014 Leadership Academy XXVIII

2014 Leadership Academy XXVIII

August 8 - 11, 2014
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Edward Arredondo (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
John Beissmann (University of Alaska Colony, )
Brooks Bell (Epsilon-Eta, Southwestern Oklahoma State University)
Michael Blaesing (Mu-Omega, George Mason University)
Kyle Bolella (Sigma-Upsilon, Ramapo College of New Jersey)
Joseph Borza (Iota-Beta, Susquehanna University)
Stephen Boyd (Gamma-Theta, University of Florida)
Joseph Brotz (Alpha-Tau, Drexel University)
Richard Bullock (University of Alaska Colony, )
Brett Calash (Delta-Gamma, University of Connecticut)
Evan Cannaday (Tau-Beta, Sonoma State University)
Joseph Cavolo (Beta-Rho, University of Akron)
John Chancellor (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
Jeremy Chobot (Mu-Theta, Lycoming College)
Samuel Corrales (Epsilon-Sigma, University of Central Oklahoma)
Conor Cunov (Pi-Theta, University of Texas at San Antonio)
Nicholas Dalton (Upsilon-Gamma, University of Minnesota Duluth)
Nathan Decker (Gamma-Kappa , Indiana University)
Drew DeLaCruz (Rho-Upsilon, Franklin College)
Evan Downey (Rho-Upsilon, Franklin College)
Joshua Drisko (Epsilon-Beta, University of Tampa)
Jorge Echavarria (Epsilon-Beta, University of Tampa)
Miles Erbe (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
Tommy Floyd (Gamma-Kappa , Indiana University)
Kevin Gilsenan (Kappa-Kappa, Monmouth University)
Zane Glotzbach (Omicron-Sigma, Indiana University Southeast)
Dylan Heyne (Alpha-Gamma, Washington State University)
Ryan Hooper (Zeta-Zeta, University of Wisconsin-Milwaukee)
Kofi Intsiful (Zeta-Zeta, University of Wisconsin-Milwaukee)
David John (Lambda-Upsilon Colony, )
Josh Jones (Beta-Epsilon, Trine University)
Max Kenney (Kappa-Kappa, Monmouth University)
Zachary Kerstein (Rho-Tau, University of Michigan-Dearborn)
James Kostka (Sigma-Upsilon, Ramapo College of New Jersey)
Nickolaus LaFlash (Beta-Epsilon, Trine University)
Levi Lake (Zeta-Delta, Alma College)
Santos Lara Jr. (Alpha-Nu, University of New Hampshire)
Noe Lemus (Upsilon-Pi, University of California-Santa Cruz)
Juho Lepparanta (Lambda-Upsilon Colony, )
Kevin Leveillee (Alpha-Rho , )
Wilson Liu (Upsilon-Mu, New York Institute of Technology-Manhattan)
Nick Manfreda (Beta-Mu, Bucknell University)
Riley McCloskey (Epsilon, Iowa State University)
Marcus McNeil (Alpha-Tau, Drexel University)
Tanner Miller (Epsilon-Eta, Southwestern Oklahoma State University)
Logan Nichols (Alpha-Lambda, Kansas State University)
Scott Nicholson (Upsilon-Eta, University of Ontario Institute of Technology)
Isaac Niedrauer (Nu-Xi, Stephen F. Austin State University)
Joshua Nixon (Beta-Eta, Missouri University of Science and Technology)
Greg O'Brien (Xi-Lambda, University of Georgia)
Orin Orlopp (Xi-Tau, Lyon College)
Derek Palmerton (Xi-Upsilon, Rochester Institute of Technology)
Darshan Patel (Nu-Mu, University of South Alabama)
Ben Pierce (Iota-Gamma, Truman State University)
Alex Poznanski (Upsilon-Xi, Oakland University)
Dakota Renz (Alpha-Gamma, Washington State University)
Wayde Retherford (Lambda-Zeta, Troy University)
Christian Riley (Tau-Nu, Shawnee State University)
Robert Roloff (Delta-Lambda, University of Central Missouri)
Nicholas Rouillard (Alpha-Nu, University of New Hampshire)
Jeremiah Sable (Xi-Omega, Virginia Polytechnic Institute)
Tristan Sashaw (Tau-Omega, Carleton University)
Michael Scala (Epsilon-Delta , University of Massachusetts Amherst)
Hunter Stewart (Lambda-Zeta, Troy University)
Burke Tomaselli (Sigma-Theta, Saint Leo University)
Patrick Van Nuys (Xi-Omega, Virginia Polytechnic Institute)
Kyle Vander Schuyt (Upsilon-Upsilon, Farmingdale State College)
Caseem Ward (Delta-Gamma, University of Connecticut)
JD Wolfe (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Lawrence Yoon (Pi-Lambda, University of Nevada, Las Vegas)
Jordan Zalenko (Theta-Omicron, Adrian College)
Brant Ziemba (Epsilon-Rho, Northern Arizona University)
2013 Leadership Academy XXVII

2013 Leadership Academy XXVII

June 7 - 11, 2013
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Kevin Anderson (Epsilon, Iowa State University)
Christopher Aslesen (Theta-Eta, University of South Dakota)
Alberto Auriti (Upsilon-Chi, St. Francis College)
Nicholas Balko (Upsilon-Mu, New York Institute of Technology-Manhattan)
Jacob Basch (Omicron-Iota, Rowan University)
Derek Beck (Upsilon-Gamma, University of Minnesota Duluth)
Sean Blessing (Lambda-Zeta, Troy University)
Cole Brown (Beta-Xi, Tempe, AZ)
Michael Cannilla (Upsilon-Lambda, College of Staten Island)
Rudolph Cecere (Nu-Alpha, Niagara University)
Ryan Chesney (Epsilon-Beta, University of Tampa)
Andrew Chokenea (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Matthew Ciric (Omega, Albion College)
David Cohen (Upsilon-Lambda, College of Staten Island)
Zachariah Cohen (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Steven Como (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Gregory Cronen (Upsilon-Chi, St. Francis College)
Daniel Currie (Nu-Mu, University of South Alabama)
Joseph D'Amico (Kappa-Kappa, Monmouth University)
Eric Davis (Upsilon-Delta, Saginaw Valley State University)
Kyle Denny (Epsilon-Beta, University of Tampa)
Derek Denz (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Nate Dressler (Alpha-Phi, University of Kansas)
Zach Dykes (Upsilon-Gamma, University of Minnesota Duluth)
James Fonville (Beta-Xi, Tempe, AZ)
Randy Fox (Tau-Omega, Carleton University)
Patrick Gallagher (Zeta-Lambda, Bowling Green State University)
David Gonzalez (Kappa-Beta, University of Texas-Rio Grande Valley)
Carleton Green (Upsilon-Delta, Saginaw Valley State University)
Joshua Gudat (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Brian Hanz (Iota-Pi, Kent State University)
Christopher Hedgepeth (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
George Heinze (Epsilon-Beta, University of Tampa)
Brooks Hinnant (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
Robert Hixon (Rho-Upsilon, Franklin College)
Eli Jones (Beta-Rho, University of Akron)
Jim Kemp (Nu-Eta, Boise State University)
Zachary Kribs (Omega, Albion College)
Matt Lambert (Tau-Omega, Carleton University)
Nicholas Lape (Pi-Iota, University of Nevada, Reno)
Daniel Linder (Beta-Epsilon, Trine University)
Eduardo Luna (Upsilon-Tau, California State University, Stanislaus)
Richard Lunetta (Sigma-Kappa, Merrimack College)
Michael Marino (Upsilon-Upsilon, Farmingdale State College)
Dakota Massey (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
Michael Matande (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Mike McDonald (Nu-Alpha, Niagara University)
Bobby Mueller (Nu-Eta, Boise State University)
Nicholas Nadoraski (Upsilon-Mu, New York Institute of Technology-Manhattan)
Colton Osborne (Lambda-Epsilon, Clarion University)
Ryan Pendleton (Alpha-Gamma, Washington State University)
Vikash Pernenkil (Nu-Mu, University of South Alabama)
Brandon Pittman (Lambda-Psi, East Carolina University)
Addison Poteet (Tau-Nu, Shawnee State University)
Travis Pullin (Epsilon, Iowa State University)
Dakota Punzel (Lambda-Zeta, Troy University)
Oscar Reyes (Tau-Rho, Tau-Rho Chapter)
Ali Shariati (Upsilon-Theta, University of Maryland, Baltimore County)
Brenden Shoop (Zeta-Omega, California University of Pennsylvania)
Asa Smalley (Zeta-Delta, Alma College)
Grady Smith (Upsilon-Tau, California State University, Stanislaus)
Joseph Snyder (Sigma-Zeta, University of South Carolina Aiken)
Braden Speer (Rho-Upsilon, Franklin College)
Dalton Swan (Upsilon-Eta, University of Ontario Institute of Technology)
Jason Switlik (Nu-Xi, Stephen F. Austin State University)
Shaun Taylor (Xi-Omega, Virginia Polytechnic Institute)
Jedidiah Thomas (Omicron-Sigma, Indiana University Southeast)
Beau Vande Walle (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Zachary Vorhof (Alpha-Gamma, Washington State University)
Kelly Wilson (Alpha-Tau, Drexel University)
Robert Woehrle (Rho-Upsilon, Franklin College)
Dennis Worth (Pi-Lambda, University of Nevada, Las Vegas)
David Zeitlin (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
2012 Leadership Academy XXVI

2012 Leadership Academy XXVI

August 3 - 7, 2012
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Jeffrey Allen (Alpha-Pi, George Washington University)
Alan Ayers (Sigma-Gamma, State University of New York at Plattsburgh)
Richard Bahner (Lambda-Eta, University of Iowa)
Luis Benavides (Delta-Lambda, University of Central Missouri)
Marc Benitez (Epsilon-Omicron, University of Houston)
David Bowers (Epsilon-Beta, University of Tampa)
Alexander Brezina (Delta-Psi, North Dakota State University)
Regis Burton (TKE Colony 856 (SUNY-Old Westbury), )
John Campbell (Delta-Epsilon, Cleveland State University)
Skyler Chi (Alpha-Tau, Drexel University)
Jason Cooper (Mu-Omicron, Tennessee Technological University)
Michael Crouse (Alpha-Tau, Drexel University)
Joseph Dellera (Kappa-Kappa, Monmouth University)
Jonathan Dimitriou (Epsilon, Iowa State University)
Ismael Diva (Pi-Lambda, University of Nevada, Las Vegas)
Seth Epstein (Tau-Psi, University of West Florida)
Gabriel Espinosa (Beta-Xi, Tempe, AZ)
Shawn Fogleman (Rho-Upsilon, Franklin College)
John Forrester (Xi-Omega, Virginia Polytechnic Institute)
Walker Gamble (Iota-Theta, Centenary College of Louisiana)
Thomas Geary (Omicron-Sigma, Indiana University Southeast)
Anthony Giordano (Upsilon-Lambda, College of Staten Island)
Lacey Glenn (Tau-Nu, Shawnee State University)
Justin Goodman (Theta-Iota, Northern Michigan University)
Austin Green (Pi-Omicron, Northern Kentucky University)
Cody Groves (Beta-Nu, Marshall University)
Cameron Gulley (Tau-Nu, Shawnee State University)
Benjamin Helton (Xi-Theta, University of West Georgia)
Garrett Hill (Delta-Upsilon, Missouri Valley College)
Zachary Hughes (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
Derrek Humphries (Upsilon-Delta, Saginaw Valley State University)
Chase Hundman (Alpha, Illinois Wesleyan University)
Chase Hunt (Nu-Lambda, University of Southern Indiana)
Zachary Iacovino (Epsilon-Beta, University of Tampa)
Joshua Indech (Xi-Lambda, University of Georgia)
Nicholas Johnson (Upsilon-Tau, California State University, Stanislaus)
Jesse Joyce (Tau-Omega, Carleton University)
Danny Klopfenstein (Alpha-Gamma, Washington State University)
Brendan Knapp (Pi-Xi, University of California, San Diego)
Aaron Kring (Alpha-Gamma, Washington State University)
Sonny Licata (Pi-Iota, University of Nevada, Reno)
Nicholas Malley (Alpha-Phi, University of Kansas)
Rex Mann (Epsilon-Omicron, University of Houston)
Nick McNeer (Nu-Lambda, University of Southern Indiana)
William Mitchell (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Thomas Morgenthaler (Xi-Gamma, New York Institute of Technology)
Timothy O'Neil (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Brandon Olsen (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Ranil Patel (Upsilon-Eta, University of Ontario Institute of Technology)
Michael Pennington (Nu-Eta, Boise State University)
Bruce Pittman (Lambda-Psi, East Carolina University)
Hugo Que (Upsilon-Tau, California State University, Stanislaus)
Luke Reed (Mu-Theta, Lycoming College)
Jacob Reinartz (Upsilon-Gamma, University of Minnesota Duluth)
Will Reno (Rho-Upsilon, Franklin College)
Samuel Robins (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Brian Rogers (Xi-Theta, University of West Georgia)
Dustin Rowlee (Upsilon-Delta, Saginaw Valley State University)
Christopher Scott (Upsilon-Lambda, College of Staten Island)
Nicolas Simon (Xi-Phi, Kutztown University)
Nigel Spellman (Iota-Theta, Centenary College of Louisiana)
Alex Sperry (Zeta-Zeta, University of Wisconsin-Milwaukee)
Evan Strater (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Isaiah Swoboda (Epsilon-Alpha, Saint Louis University)
Simon Teong (Tau-Omega, Carleton University)
Keith Thibodeau (Gamma-Rho, Indiana State University)
Zachary Thompson (Delta-Lambda, University of Central Missouri)
Tyler Turgeon-Schramm (Delta-Psi, North Dakota State University)
Jake Vassello (Sigma-Gamma, State University of New York at Plattsburgh)
Alexander Warner (Beta-Pi, Georgia Institute of Technology)
Blake Williams (Upsilon-Xi, Oakland University)
Michael Winans (Rho, West Virginia University)
2011 Leadership Academy XXV

2011 Leadership Academy XXV

June 10 - 14, 2011
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

Stephen Abbett (Pi-Upsilon, Towson University)
Abdallah Abu Ghazaleh (Theta, University of Minnesota)
Tyler Bibbins (Beta-Sigma, University of Southern California)
Taylor Breault (Beta-Pi, Georgia Institute of Technology)
Steven Castillo (Zeta-Lambda, Bowling Green State University)
Toby Castro (Epsilon-Omicron, University of Houston)
John Concannon (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Kyle Courtney (Nu-Lambda, University of Southern Indiana)
Cory Davis (Beta-Eta, Missouri University of Science and Technology)
Michael DonDiego (Kappa-Kappa, Monmouth University)
Christopher France (Delta-Lambda, University of Central Missouri)
Andrew Gala (Nu-Alpha, Niagara University)
Matthew Gallo (Upsilon-Lambda, College of Staten Island)
Alexander Gettys (Theta-Omicron, Adrian College)
Gustavo Grajales (Kappa-Beta, University of Texas-Rio Grande Valley)
Eric Grinde (Epsilon, Iowa State University)
Lee Gullickson (Delta-Psi, North Dakota State University)
Elias Haime (Tau-Omega, Carleton University)
Gregory Halloran (Sigma-Gamma, State University of New York at Plattsburgh)
Eric Hastie (Mu-Xi, California State University, Fullerton)
Kobina Intsiful (Zeta-Zeta, University of Wisconsin-Milwaukee)
Tyler Jensen (Pi-Iota, University of Nevada, Reno)
Yuzhe Lu (Epsilon, Iowa State University)
Brandon Marasco (Zeta-Tau, Shippensburg University)
Michael Martchev (Upsilon-Gamma, University of Minnesota Duluth)
Devon Matthews (Nu-Lambda, University of Southern Indiana)
Michael Morrow (Lambda-Iota, Florida State University)
Mark Olsomer (Xi-Iota, University of Central Florida)
Robert Ponsonby (Xi-Iota, University of Central Florida)
Justice Purser (Zeta-Nu, Valdosta State University)
Lorenzo Russomanno (Kappa-Kappa, Monmouth University)
Jeffrey Scala (Lambda-Iota, Florida State University)
Robert Schartz (Zeta-Theta, Western Illinois University)
Henry Schmitz (Mu-Chi, University of North Carolina at Wilmington)
Leo Schultz (Nu-Alpha, Niagara University)
Richard Shneur (Theta, University of Minnesota)
Jordan Shotwell (Upsilon-Xi, Oakland University)
Thomas Taylor (Rho-Upsilon, Franklin College)
Oliver Tregoning (Pi-Upsilon, Towson University)
Steven Valdez (Rho-Kappa, Longwood University)
David Vaughn (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Eric Vavrasek (Iota-Zeta, Syracuse University)
Dylan Vidoli (Upsilon-Mu, New York Institute of Technology-Manhattan)
Jared Vincent (Upsilon-Gamma, University of Minnesota Duluth)
Jordan Warner (Rho-Upsilon, Franklin College)
Kevin Wolf (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Matthew Young (Rho-Delta, Cal Poly Pomona)
2010 Leadership Academy XXIV

2010 Leadership Academy XXIV

August 6 - 10, 2010
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

David Adkins (Omicron-Tau, Columbus State University)
Emmanuel Aldana (Alpha-Gamma, Washington State University)
Luis Alvarado (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Bradley Bedford (Upsilon-Gamma, University of Minnesota Duluth)
Lance Boehmer (Rho-Theta, Lake Superior State University)
Darren Brady (Alpha-Gamma, Washington State University)
Jameson Cherilus (Kappa-Psi, Quinnipiac University)
Daniel Connor (Nu-Phi, Duquesne University)
Aaron Daniels (Rho-Upsilon, Franklin College)
Patrick Doyle (Gamma, )
Kendall Drake (Scorpion, )
Ryan Dulac (Beta-Upsilon, University of Maine - Orono)
Steven Everman (Epsilon-Sigma, University of Central Oklahoma)
Skylar Fairchild (Nu-Alpha, Niagara University)
Alexander Fernandez (Nu-Iota, )
Troy Ferrio (Omega, Albion College)
Sean Finn (Tau-Omega, Carleton University)
Gregory Fornshell (Beta-Beta, North Carolina State University)
Drew Frizzell (Delta-Lambda, University of Central Missouri)
Alexander Furleigh (Epsilon, Iowa State University)
Farbodd Ganjifard (Tau, Oregon State University)
Robert Gibbs (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Steven Gilberto (Tau-Pi, Pace University-Manhattan)
Vincent Giordano (Lambda-Epsilon, Clarion University)
Matthew Goddard (Kappa-Psi, Quinnipiac University)
Michael Goeldi (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Andrew Grengs (Upsilon-Gamma, University of Minnesota Duluth)
Kyle Hackel (Zeta-Phi, Rollins College)
Kyle Henry (Omega, Albion College)
George Holton (Theta-Omicron, Adrian College)
John Johnson (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
John Kilzi (Sigma-Alpha, Florida International University)
Zach Lee (Zeta-Phi, Rollins College)
Corey Lim (Upsilon-Omicron , American University)
Randall MacDougall (Beta-Sigma, University of Southern California)
Stephen Marks (Omicron, The Ohio State University)
Cory Martin (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Joseph Martorana (Nu, University of California, Berkeley)
Cory Mellon (Delta-Pi, Eastern Michigan University)
Carlos Moersen (Alpha-Pi, George Washington University)
Shiv Mohini (Alpha-Pi, George Washington University)
Albert Moseley (Kappa-Beta, University of Texas-Rio Grande Valley)
John Munday (Theta-Omega, University of Charleston)
David Murray (Pi-Lambda, University of Nevada, Las Vegas)
Shaun Myers (Omicron-Nu, Florida Institute of Technology)
John Newman (Omicron-Nu, Florida Institute of Technology)
Joseph Nobile (Epsilon, Iowa State University)
Vincent Oliva (Kappa-Kappa, Monmouth University)
William Pearson (Nu-Mu, University of South Alabama)
James Petty (Mu-Omicron, Tennessee Technological University)
Andrew Pia (Iota-Zeta, Syracuse University)
Justin Ramsey (Delta-Epsilon, Cleveland State University)
Brian Read (Nu-Phi, Duquesne University)
Daniel Roberts (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Josh Rubel (Xi-Gamma, New York Institute of Technology)
Zachary Schwake (Scorpion, )
Daniel Scott (Upsilon-Delta, Saginaw Valley State University)
Domenico Sicari (Xi-Gamma, New York Institute of Technology)
Michael Spies (Kappa-Eta, New Jersey Institute of Technology)
Henry Stiehl (Xi, Washington University)
Alex Swenson (Rho-Upsilon, Franklin College)
Brent Taylor (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
Brendan Tlougan (Nu-Kappa, Winona State University)
Timothy Traudt (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
Tyler Ulreich (Theta-Omicron, Adrian College)
Mark Vukovich (Pi-Lambda, University of Nevada, Las Vegas)
David Wadsworth (Upsilon-Gamma, University of Minnesota Duluth)
Luke Wagner (Omicron-Tau, Columbus State University)
Kevin Walders (Nu-Alpha, Niagara University)
Matthew Wheeler (Gamma-Upsilon, University of Texas at Austin)
Max Wolf (Nu-Mu, University of South Alabama)
David Woods (Iota-Pi, Kent State University)
2009 Leadership Academy XXIII

2009 Leadership Academy XXIII

May 29 - June 2, 2009
La Foret Conference & Retreat Center, Colorado Springs, CO
 View Photo Album

James Bailey (Gamma-Beta, Colorado State University)
Matthew Belcher (Iota-Xi, Concord University)
Colten Biro (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Nathaniel Booth (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
Jeffrey Burton (Upsilon-Kappa, Trent University)
Robert Cardell (Sigma-Psi, Clemson University)
Michael Cerussi (Nu, University of California, Berkeley)
Patrick Cole (Epsilon, Iowa State University)
Timothy Cole (Upsilon-Beta, California State University, Northridge)
Logan Cornett (Mu-Sigma, Morehead State University)
Thomas Cruz (Upsilon-Xi, Oakland University)
Thomas Danielson (Epsilon, Iowa State University)
Stephen Dingler (Iota-Beta, Susquehanna University)
Kyle Erdman (Alpha-Gamma, Washington State University)
Marco Fanelli (Xi-Iota, University of Central Florida)
John Forman (Scorpion, )
James Freeman (Beta-Gamma, )
Jason Galea (Upsilon-Delta, Saginaw Valley State University)
Andrew Grace (Beta-Sigma, University of Southern California)
Joshua Griffith (Epsilon-Rho, Northern Arizona University)
Kurt Gronberg (Sigma-Kappa, Merrimack College)
Joshua Grover (Lambda-Iota, Florida State University)
Philip Hacker (Pi-Iota, University of Nevada, Reno)
Robert Hancock (Alpha-Omicron, New Mexico State University)
Ryan Harrold (Gamma-Rho, Indiana State University)
Matthew Hente (Iota-Gamma, Truman State University)
Joseph Hwang (Xi-Gamma, New York Institute of Technology)
Andrew Johnson (Gamma-Rho, Indiana State University)
Andrew Kadlec (Upsilon-Gamma, University of Minnesota Duluth)
Mike Kalisz (Upsilon-Kappa, Trent University)
Curtis Kearns (Iota-Xi, Concord University)
Ryan King (Alpha-Gamma, Washington State University)
Bryan Lamb (Upsilon-Gamma, University of Minnesota Duluth)
Josh Lammert (Delta-Upsilon, Missouri Valley College)
Tariq Mahmood (Xi-Gamma, New York Institute of Technology)
Nicholas McCormick (Upsilon-Xi, Oakland University)
Terence Netzel (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Alexander Nourse (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
Steven Ording (Zeta-Lambda, Bowling Green State University)
Patrick Pizzichetta (Kappa-Psi, Quinnipiac University)
Daniel Porta (Upsilon-Delta, Saginaw Valley State University)
Alexander Pounds (Iota, Eureka College)
Justin Quittschreiber (Lambda-Iota, Florida State University)
Derek Reiser (Epsilon, Iowa State University)
Andre Renaudo (Kappa-Kappa, Monmouth University)
Antonio Revellese (Xi-Lambda, University of Georgia)
Mo Sakil (Tau-Zeta, Western Connecticut State University)
Charles Sandford (Alpha-Omicron, New Mexico State University)
Bryan Sartory (Pi-Upsilon, Towson University)
Benjamin Sattler (Epsilon-Rho, Northern Arizona University)
David Savella (Kappa-Sigma, City College of New York)
Sean Schooley (Mu-Sigma, Morehead State University)
Gary Schwartz (Tau-Epsilon, University of Hawaii at Manoa)
Patrick Setterstrom (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Daniel Shields (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
Ashkan Shirazi (Gamma, )
Colin Smith (Upsilon-Gamma, University of Minnesota Duluth)
Dean Spivey (Omicron-Iota, Rowan University)
Thomas Stoecker (Beta-Chi, Southern Illinois University Carbondale)
Vasili Sushko (Rho-Eta, SUNY-Stony Brook)
Ryan Talbot (Xi-Iota, University of Central Florida)
Mathew Taylor (Tau-Psi, University of West Florida)
William Thomas (Nu-Mu, University of South Alabama)
Brendan Tiernan (Upsilon-Iota, Indiana University-Purdue University Indianapolis)
LaRoun Tolbert (Zeta-Lambda, Bowling Green State University)
Frank Tufano (Kappa-Psi, Quinnipiac University)
Jonathan Vazquez (Sigma-Alpha, Florida International University)
Santiago Villaronga (Sigma-Alpha, Florida International University)
Usman Waheed (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
James Walsh (Zeta-Theta, Western Illinois University)
Matthew Worthington (Iota-Beta, Susquehanna University)
Anthony Wright (Nu, University of California, Berkeley)
2008 Leadership Academy XXII

2008 Leadership Academy XXII

May 30 - June 3, 2008
Trail’s End Conference Center, Beach Lake, PA

Jason Allen (Mu-Sigma, Morehead State University)
Ari Anastasi (Kappa-Psi, Quinnipiac University)
Tony Arampatzis (Theta-Eta, University of South Dakota)
Tyler Bakker (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
Michael Beals (Epsilon, Iowa State University)
Christopher Bedell (Sigma-Theta, Saint Leo University)
Brian Bennett (Rho-Alpha, Winthrop University)
David Bourdette (Tau-Theta, Fairleigh Dickinson University, Madison)
Tyler Bourgoine (Sigma-Phi, Temple University)
Kevin Bradley (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
James Breen (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Zachary Broshar (Epsilon, Iowa State University)
Benton Brown (Alpha-Pi, George Washington University)
Nathan Brown (Theta-Rho, St. Cloud State University)
Ryan Bucinell (Xi-Upsilon, Rochester Institute of Technology)
Dahn Bull (TKE Colony 817, SUNY-Fredonia)
Gerardo Campos (Sigma-Alpha, Florida International University)
Michael Cannon (Sigma-Psi, Clemson University)
Cameron Casad (Gamma-Theta, University of Florida)
Tim Casey (Delta-Mu, Pittsburg State University)
Steven Coppolecchia (Kappa-Psi, Quinnipiac University)
Gary Cornett (Mu-Sigma, Morehead State University)
Joshua Dempsey (Beta-Delta, University of Maryland)
Christopher DeSilva (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Tareq Fayyad (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
Shine Fischer (Delta-Mu, Pittsburg State University)
William Frederick (Iota-Omega, Glenville State College)
David Gilmer (Delta, Knox College)
Nicholas Hansing (Xi, Washington University)
James Hybarger (Theta-Iota, Northern Michigan University)
Steven John (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Chad Kinney (Sigma-Theta, Saint Leo University)
Nick Kirchmar (Zeta-Zeta, University of Wisconsin-Milwaukee)
Louis Kotvis (Beta-Chi, Southern Illinois University Carbondale)
George Koutsouras (Xi-Gamma, New York Institute of Technology)
Shawn LaSota (Delta-Mu, Pittsburg State University)
Aaron Moen (Theta-Iota, Northern Michigan University)
Todd Neal (Theta-Rho, St. Cloud State University)
Brian O'Connor (TKE Colony 817, SUNY-Fredonia)
Steven Porada (Theta-Zeta, Rutgers University, Newark)
Casey Pratt (Theta-Eta, University of South Dakota)
H. Puentes (Mu-Omega, George Mason University)
Brandon Rodger (Alpha-Omicron, New Mexico State University)
Daniel Romanoff (Kappa-Psi, Quinnipiac University)
Kevin Saberre (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Mark Schulte (Lambda-Chi, Wayne State College )
Raymond Simeon (TKE Colony 794, Barry University)
Justin Simmons (Nu-Mu, University of South Alabama)
Matthew Simon (Xi-Chi, Kennesaw State University)
Russell Steinhoff (Theta-Iota, Northern Michigan University)
Andrew Stewart (Upsilon-Eta, University of Ontario Institute of Technology)
Andrew Stoltzfus (Tau-Theta, Fairleigh Dickinson University, Madison)
Andrew Stone (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
Jared Stoves (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Patrick Tatum (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
Daniel Teixeira (Epsilon-Zeta, Rider University)
Dwight Torres (Alpha-Omicron, New Mexico State University)
Jeffrey Upson (Rho, West Virginia University)
William Vestal (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Daniel Vicente (Upsilon-Eta, University of Ontario Institute of Technology)
Abraham Webber (Sigma-Psi, Clemson University)
2007 Leadership Academy XXI

2007 Leadership Academy XXI

June 9 - 15, 2007
Bradford Woods, Martinsville, IN

Jeremy Ackerman (Xi-Eta, Missouri Western State University)
Luke Ambrosius (Zeta-Zeta, University of Wisconsin-Milwaukee)
Tyler Boring (Theta-Iota, Northern Michigan University)
Kent Brink (Epsilon-Chi, University at Buffalo)
Jared Clark (Epsilon, Iowa State University)
Patrick Curry (Rho, West Virginia University)
Tim Dantin (Omicron, The Ohio State University)
Bradley Duke (Delta-Phi, Saint Francis University)
Ruben Fierros (Kappa-Tau, University of Arizona)
Josh Fisher (Mu-Upsilon, Illinois State University)
Oliver Gilbert (Alpha-Pi, George Washington University)
Corey Gilchrist (Kappa-Tau, University of Arizona)
William Gillispie (Beta-Gamma, )
Brian Goddu (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Abraham Hamilton (Beta-Beta, North Carolina State University)
Christopher Holmes (Theta-Iota, Northern Michigan University)
Jason Howard (Sigma-Theta, Saint Leo University)
John Huffman (Omicron, The Ohio State University)
Andrew Kalinowski (Upsilon-Xi, Oakland University)
Steven Kurtz (Rho-Chi, Lebanon Valley College)
Michael Lake (Zeta-Zeta, University of Wisconsin-Milwaukee)
Brett Larson (Lambda-Eta, University of Iowa)
Kirk Loy (Kappa-Tau, University of Arizona)
Alex Ludwig (Mu-Zeta, Nicholls State University)
Kirk Megna (Upsilon-Eta, University of Ontario Institute of Technology)
Ralph Michielli (Kappa-Psi, Quinnipiac University)
Dewey Morrow (Xi-Gamma, New York Institute of Technology)
Steve Ngo (Xi-Chi, Kennesaw State University)
David Overman (Epsilon, Iowa State University)
Gabriel Penaloza (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
David Ricketts (Beta-Beta, North Carolina State University)
Damien Rigden (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Robert Roberts (Beta-Gamma, )
Frank Rojas (Lambda-Iota, Florida State University)
Nicholas Sawchuk (Sigma-Kappa, Merrimack College)
Jack Schley (Lambda-Eta, University of Iowa)
Charlie Song (Xi-Chi, Kennesaw State University)
Matt Spindler (Gamma-Psi, Butler University)
Eric Stiene (Xi-Gamma, New York Institute of Technology)
Craig Surdy (Theta-Rho, St. Cloud State University)
Kyle Swetzig (Zeta-Zeta, University of Wisconsin-Milwaukee)
Jonathan Turk (Epsilon, Iowa State University)
Kean Volin (Gamma-Theta, University of Florida)
Richard Wallace (Kappa-Psi, Quinnipiac University)
Todd Waterman (Beta-Gamma, )
William Whewell (Kappa-Psi, Quinnipiac University)
Clayton Woodward (Delta-Upsilon, Missouri Valley College)
2006 Leadership Academy XX

2006 Leadership Academy XX

June 10 - 16, 2006
Bradford Woods, Martinsville, IN

Joshua Bailey (Beta-Beta, North Carolina State University)
Braydon Boland (Upsilon-Kappa, Trent University)
Brandon DeBaun (Alpha-Pi, George Washington University)
Paul DellaVilla (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Justin Donnelly (Sigma-Theta, Saint Leo University)
William Fannin (Beta-Lambda, Auburn University)
Anthony Fiorello (Nu-Kappa, Winona State University)
Joe Fullerton (Gamma-Theta, University of Florida)
Muhammad Furqan (Omicron-Nu, Florida Institute of Technology)
Matthew Gardner (Tau-Tau, Coastal Carolina University)
Arash Ghaffari (Nu, University of California, Berkeley)
Aria Ghaffari (Nu, University of California, Berkeley)
Patrick Gribbin (Lambda-Upsilon Colony, )
Dustin Hart (Epsilon-Sigma, University of Central Oklahoma)
Kyle Hartman (Theta-Rho, St. Cloud State University)
Pehr Hovey (Xi, Washington University)
Albert Linden (Nu, University of California, Berkeley)
Michael Marshall (Delta, Knox College)
Jeff Miller (Sigma-Alpha, Florida International University)
Timothy Miller (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
James Modlin (Mu-Tau, James Madison University)
Andrew Pankopp (Xi-Chi, Kennesaw State University)
Brian Quedenfeld (Beta-Beta, North Carolina State University)
Brian Savard (Iota-Beta, Susquehanna University)
Andrew Schultz (Mu-Nu, University of Wisconsin-Platteville)
Randall Staub (Beta-Beta, North Carolina State University)
James Taggart (Theta-Iota, Northern Michigan University)
Brian Thompson (Alpha-Omicron, New Mexico State University)
2005 Leadership Academy XIX

2005 Leadership Academy XIX

June 4 - 10, 2005
Bradford Woods, Martinsville, IN

Evan Armstrong (Xi-Chi, Kennesaw State University)
Zachary Bateson (Delta-Psi, North Dakota State University)
Michael Bruno (Upsilon-Mu, New York Institute of Technology-Manhattan)
Eric Culton (Alpha-Gamma, Washington State University)
Bryston Cutter (Rho-Upsilon, Franklin College)
Matthew Dawkins (Lambda-Upsilon Colony, )
Austin DeSpain (Nu-Lambda, University of Southern Indiana)
Drew Dubocq (Omicron-Rho, Texas Tech University)
Garrett Eardley (Xi, Washington University)
David Freeman (Nu, University of California, Berkeley)
Justin Goebel (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
Neil Gonzales (Delta, Knox College)
Ryan Groetsch (Omicron-Nu, Florida Institute of Technology)
Tracy Holmes (Zeta-Zeta, University of Wisconsin-Milwaukee)
John Masterson (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Philip Menagh (Tau, Oregon State University)
Gordon Owen (Gamma-Theta, University of Florida)
Trevor Russell (Mu-Upsilon, Illinois State University)
Daniel Sarmiento (Mu-Xi, California State University, Fullerton)
Leonardo Silveira (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Matthew Smith (Alpha-Omicron, New Mexico State University)
Sean Sobel (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Doug Starratt (Tau-Tau, Coastal Carolina University)
Gregory Swank (Epsilon-Chi, University at Buffalo)
Ryan Ulloa (Gamma-Theta, University of Florida)
Timothy Welling (Mu-Theta, Lycoming College)
Christopher Westbrook (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
2004 Leadership Academy XVIII

2004 Leadership Academy XVIII

June 5 - 11, 2004
Bradford Woods, Martinsville, IN

Vittorio Anepete (Omicron-Iota, Rowan University)
Robert Bell (Theta-Nu, Southeastern Louisiana University)
Robert Benvin (Theta-Omega, University of Charleston)
Scott Carey (Pi-Iota, University of Nevada, Reno)
Geoffrey Cassell (Xi-Upsilon, Rochester Institute of Technology)
Joshua Clifford (Tau-Nu, Shawnee State University)
Stewart Darling (Epsilon-Kappa, Loyola University Chicago)
Daniel De Los Santos (Sigma-Alpha, Florida International University)
Ryan Elam (Beta-Eta, Missouri University of Science and Technology)
Nicholas Formickella (Xi-Gamma, New York Institute of Technology)
Benjamin Griffin (Sigma-Omicron, Middle Tennessee State University)
Keith Grusenski (Tau-Psi, University of West Florida)
Drew Hawkins (Delta-Upsilon, Missouri Valley College)
Daria Ilgen (Gamma-Iota Colony, )
Robert Jefferis (Omicron-Nu, Florida Institute of Technology)
Bryan Keller (Alpha-Tau, Drexel University)
Jordan Klutka (Iota-Pi, Kent State University)
Nathan Lehman (Theta-Iota, Northern Michigan University)
Bryan Leibowitz (Beta-Mu, Bucknell University)
Erik Lewis (Nu, University of California, Berkeley)
Kyle Markway (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Charles Mills (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Kurt Osterman (Theta-Sigma, St. John's University)
Nathaniel Raddatz (Epsilon-Sigma, University of Central Oklahoma)
Joseph Roselius (Gamma, )
Wayne Schmidt (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Andrew Whetzel (Mu-Omega, George Mason University)
Zachary Wotruba (Epsilon-Nu, University of Wisconsin-Stevens Point)
2003 Leadership Academy XVII

2003 Leadership Academy XVII

June 7 - 13, 2003
Bradford Woods, Martinsville, IN

Michael Allen (TKE Colony 748, University of Tennessee)
Tyler Baker (Theta-Eta, University of South Dakota)
Edward Bartlett (Delta-Epsilon, Cleveland State University)
Daniel Burns (Xi-Theta, University of West Georgia)
Jason Clements (Lambda-Iota, Florida State University)
John Eichling (Nu-Mu, University of South Alabama)
Edward Emch (Beta-Rho, University of Akron)
Brent Gerchicoff (Kappa-Chi, Concordia University)
Jeremy Gouldey (Omega, Albion College)
Ted Grabarczyk (Xi, Washington University)
Gregory Horst (Mu-Alpha, West Chester University)
Dustin Lacasse (Tau-Rho, Tau-Rho Chapter)
Thomas Locascio (Theta-Sigma, St. John's University)
Todd Lotich (Lambda-Psi, East Carolina University)
Michael Louison (Epsilon-Nu, University of Wisconsin-Stevens Point)
Braydon Marot (Sigma-Kappa, Merrimack College)
Brian Masotti (Tau-Eta, Southern Connecticut State University)
Michael Perniciaro (Theta-Nu, Southeastern Louisiana University)
Jeffrey Puro (Beta-Mu, Bucknell University)
Edwin Root (Rho-Theta, Lake Superior State University)
Robin Schroeder (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Mark Sheppard (Delta-Gamma, University of Connecticut)
David Stachon (Delta-Psi, North Dakota State University)
Christopher Sullivan (Tau-Omega, Carleton University)
Justin Vining (Tau-Tau, Coastal Carolina University)
Chris Walsh (Rho-Upsilon, Franklin College)
Timothy Wardlow (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Lyon Zeibak (Kappa-Mu, Edinboro University)
2002 Leadership Academy XVI

2002 Leadership Academy XVI

June 22 - 28, 2002
Bradford Woods, Martinsville, IN

Gregory Bel (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Bryan Bishop (Beta-Sigma, University of Southern California)
Clinton Camp (Mu-Omicron, Tennessee Technological University)
Jason Crawford (Alpha-Omicron, New Mexico State University)
Justin Crusan (Delta-Epsilon, Cleveland State University)
Keith Davidson (Nu-Mu, University of South Alabama)
James Farmer (Tau-Nu, Shawnee State University)
Mark Foret (Theta-Mu, University of New Orleans)
Thomas Glenn (Gamma-Beta, Colorado State University)
Andrzej Goldman (Iota-Omega, Glenville State College)
Arthur Golik (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Erik Harvieux (Theta-Phi, University of Wisconsin-La Crosse)
Ben Huckins (Rho-Sigma, Grand Valley State University)
Timothy Kuhls (Beta-Beta, North Carolina State University)
Christopher Leemon (Theta-Iota, Northern Michigan University)
Brian Lindquist (Delta-Chi, Gannon University)
Jonathan Mills (Xi, Washington University)
Johnathan Oliver (Tau-Nu, Shawnee State University)
David Stenseth (Delta-Psi, North Dakota State University)
Kevin Stone (Rho-Tau, University of Michigan-Dearborn)
Justin Studebaker (Tau-Beta, Sonoma State University)
Robert Wilson (Rho-Epsilon, Northwood University)
David Wittig (Mu-Nu, University of Wisconsin-Platteville)
Robert Wolfe (Rho, West Virginia University)
2002 Leadership Academy XV

2002 Leadership Academy XV

June 8 - 14, 2002
Bradford Woods, Martinsville, IN

Mark Blazer (Zeta-Zeta, University of Wisconsin-Milwaukee)
Derek Breier (Gamma-Beta, Colorado State University)
Erik Brinley (Gamma-Nu, University of Toledo)
Eric Daninger (Delta-Psi, North Dakota State University)
Brendan Fitzgerald (Alpha-Delta, )
Christopher Foley (Theta-Omega, University of Charleston)
David Gaible (Xi, Washington University)
Ross Gares (Theta-Nu, Southeastern Louisiana University)
Christopher Graves (Omega, Albion College)
Raymond Haley (Delta-Epsilon, Cleveland State University)
Douglas Hammac (Nu-Mu, University of South Alabama)
Joshua Hayes (Delta-Chi, Gannon University)
Jeffrey Hertz (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Michael Hogan (Alpha-Omicron, New Mexico State University)
Kevin Holubar (Theta-Rho, St. Cloud State University)
Michael Hyland (Rho-Omega, University of South Carolina)
Andrew Irby (Iota-Theta, Centenary College of Louisiana)
Christopher Johnson (Rho-Theta, Lake Superior State University)
Kevin Kononchek (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Justin Logan (Pi-Delta, University of Alabama at Birmingham)
James Miller (Mu-Omega, George Mason University)
Brian Ramsey (Zeta-Omicron, Western Carolina University)
Dominic Reinerio (Nu-Kappa, Winona State University)
Christopher Webb (Zeta-Nu, Valdosta State University)
2001 Leadership Academy XIV

2001 Leadership Academy XIV

June 23 - 29, 2001
Bradford Woods, Martinsville, IN

Thomas Asuma (Rho-Sigma, Grand Valley State University)
Adam Becker (Alpha-Zeta, Purdue University)
Bryan Bertucci (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
David Biederman (Iota-Pi, Kent State University)
Robert Billiot (Theta-Nu, Southeastern Louisiana University)
Carl Casey (Gamma-Theta, University of Florida)
Christopher Daigle (Alpha-Nu, University of New Hampshire)
Ryan Hildebrand (Tau, Oregon State University)
Ronald Laing (Omega, Albion College)
Tony Li (Xi, Washington University)
Andrew Magnus (Rho-Epsilon, Northwood University)
Peter Morrison (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Jason O'Leary (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Harry Polis (Rho-Alpha, Winthrop University)
Joseph Rugger (Xi-Tau, Lyon College)
Timothy Sanford (Nu-Kappa, Winona State University)
Randall Saunders (Mu-Sigma, Morehead State University)
Matthew Shanafelt (Tau-Nu, Shawnee State University)
Chris Sorley (Beta-Sigma, University of Southern California)
Charles Wolff (Nu-Mu, University of South Alabama)
2001 Leadership Academy XIII

2001 Leadership Academy XIII

June 9 - 15, 2001
Bradford Woods, Matinsville, IN

Kim Adams (Omicron-Alpha, Appalachian State University)
Roger Bannister (Gamma, )
Andrew Colella (Sigma-Kappa, Merrimack College)
Frank D'Alessandro (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Jared Fowler (Beta-Phi, Louisiana State University)
Adam Gangaware (Mu-Theta, Lycoming College)
Jonathan Garner (Nu-Mu, University of South Alabama)
Joshua Goyden (Alpha-Delta, )
Derek Hembree (Alpha-Omicron, New Mexico State University)
Jason Kennay (Iota, Eureka College)
Ryan Manchee (Xi-Lambda, University of Georgia)
Jedediah Merideth (Rho-Sigma, Grand Valley State University)
Tyler Monzel (Lambda-Gamma, University of Cincinnati)
Brian Rajca (Xi, Washington University)
Sterling Raphael (Xi-Iota, University of Central Florida)
Drew Saum (Delta-Epsilon, Cleveland State University)
Kristopher Vining (Alpha-Zeta, Purdue University)
Derek Wentz (Delta-Psi, North Dakota State University)
Matthew Woeppel (Gamma-Zeta, Hartwick College)
Mathew Worland (Rho-Upsilon, Franklin College)
2000 Leadership Academy XII

2000 Leadership Academy XII

August 5 - 11, 2000
Bradford Woods, Martinsville, IN

Adam Bald (Theta-Phi, University of Wisconsin-La Crosse)
Joshua Blaisdell (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Justin Brown (Sigma-Omega, University of Tennessee at Chattanooga)
Gregory Bucur (Rho-Theta, Lake Superior State University)
Cliff Cabral (Rho-Delta, Cal Poly Pomona)
Matthew Cole (Xi, Washington University)
Jeffrey Davis (Nu-Xi, Stephen F. Austin State University)
Jared Dreier (Delta-Psi, North Dakota State University)
Angel Garcia (Sigma-Alpha, Florida International University)
Jeremy Graef (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Richard Holtzman (Lambda-Upsilon Colony, )
Michael Kirby (Theta-Omega, University of Charleston)
Robert Long (Delta-Chi, Gannon University)
Wisam Mahra (Alpha-Nu, University of New Hampshire)
David McDonald (Rho-Alpha, Winthrop University)
Jason Meagrow (Rho-Sigma, Grand Valley State University)
Andrew Miller (Lambda-Gamma, University of Cincinnati)
Daniel Miller (Mu-Theta, Lycoming College)
Jonathan Mitchell (Scorpion, )
Mark Partise (Delta-Nu, Northwest Missouri State University)
Mark Puzdrak (Mu-Theta, Lycoming College)
Samuel Sanchez (Tau-Zeta, Western Connecticut State University)
Jason Slater (Lambda-Gamma, University of Cincinnati)
Christopher Wachowiak (Theta-Tau, Minnesota State University, Mankato)
2000 Leadership Academy XI

2000 Leadership Academy XI

June 10 - 16, 2000
Bradford Woods, the Resource Training Center of IU, Martinsville, IN

Derek Barbour (Beta-Sigma, University of Southern California)
Kevin Barrett (Sigma-Omega, University of Tennessee at Chattanooga)
Samuel Cross (Rho, West Virginia University)
Andrew Dixon (Pi-Lambda, University of Nevada, Las Vegas)
Jarred Dunn (Theta-Phi, University of Wisconsin-La Crosse)
Richard Feuer (Zeta-Omicron, Western Carolina University)
Stephen Fitzgerald (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Travis Floyd (Mu-Omega, George Mason University)
John Grand (Iota-Theta, Centenary College of Louisiana)
Bryce Gytri (Delta-Psi, North Dakota State University)
Mark Koeppen (Omicron-Rho, Texas Tech University)
Darryl Langshaw (Delta-Chi, Gannon University)
Matthew MacLaren (Omicron, The Ohio State University)
Ryan Martin (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Albert Meng (Xi, Washington University)
Stephen Orth (Mu-Omicron, Tennessee Technological University)
Christopher Pillow (Gamma-Kappa , Indiana University)
Andrew Purtell (Epsilon-Alpha, Saint Louis University)
Brett Siebenkittel (Theta-Nu, Southeastern Louisiana University)
Charles Starnes (Iota-Theta, Centenary College of Louisiana)
Dana Steenberg (Theta-Rho, St. Cloud State University)
Jeffrey Strekas (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
John Sweet (Beta-Pi, Georgia Institute of Technology)
1999 Leadership Academy X

1999 Leadership Academy X

June 15 - 20, 1999
Bradford Woods, the Resource Training Center of IU, Martinsville, IN

Nicholas Arcolano (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Bryan Dunn (Nu-Mu, University of South Alabama)
Matthew Eckl (Sigma-Delta, Penn State Erie, The Behrend College)
David Ferderer (Pi-Lambda, University of Nevada, Las Vegas)
Robert Habel (Alpha, Illinois Wesleyan University)
Christopher Hanson (Alpha-Pi, George Washington University)
Sean Henry (Kappa-Chi, Concordia University)
Michael Kane (Lambda-Upsilon Colony, )
Scott King (Kappa, Beloit College)
James Lupis (Tau-Zeta, Western Connecticut State University)
Craig Miller (Theta-Phi, University of Wisconsin-La Crosse)
James Monaghan (Theta-Nu, Southeastern Louisiana University)
Shawn Moquin (Alpha-Nu, University of New Hampshire)
J Gray Peterson (Lambda-Gamma, University of Cincinnati)
Adam Pilskog (Alpha-Gamma, Washington State University)
Matthew Previts (Upsilon-Alpha, Spring Hill College)
Zachary Ramsay (Xi-Eta, Missouri Western State University)
Andrew Simon (Lambda, University of Wisconsin-Madison)
Zachary Stone (Nu-Mu, University of South Alabama)
Heath Warmbein (Rho-Sigma, Grand Valley State University)
Antony Watson (Theta-Rho, St. Cloud State University)
Lee Whitley (Lambda-Gamma, University of Cincinnati)
Joshua Wiesman (Theta-Phi, University of Wisconsin-La Crosse)
Jeffrey Wokoun (Iota-Pi, Kent State University)
1998 Leadership Academy IX

1998 Leadership Academy IX

June 13 - 19, 1998
Bradford Woods, the Resource Training Center of IU, Martinsville, IN

Brian Alleman (Epsilon-Upsilon, Northwestern State University)
Jeffrey Arthur (Rho-Upsilon, Franklin College)
Adam Browning (Alpha-Delta, )
Aron Carlson (Rho-Sigma, Grand Valley State University)
Kevin Carter (Zeta-Delta, Alma College)
Daniel Cox (Alpha-Pi, George Washington University)
Andrew D'Agosto (Lambda-Chi, Wayne State College )
Michael Dunlap (Nu-Mu, University of South Alabama)
Jeremy Gill (Rho-Beta, Michigan State University)
Michael Glass (Nu-Mu, University of South Alabama)
Andrew Gray (Beta-Sigma, University of Southern California)
Michael Hubbard (Beta-Psi, )
David Ike (Iota-Phi, Defiance College)
Alberto Kan (Sigma-Alpha, Florida International University)
Nathanial Liebler (Tau, Oregon State University)
Luke McLeroy (Pi-Eta, Texas A & M University)
Adam Meek (Rho-Pi, University of Rio Grande)
Luis Mendoza (Sigma-Eta, California State University-San Bernardino)
Jeremy Ortolona (Zeta-Epsilon, Waynesburg University)
Jeffrey Ouellette (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Travis Ridgel (Theta-Nu, Southeastern Louisiana University)
Matthew Romano (Delta-Gamma, University of Connecticut)
Robert Taflinger (Zeta-Theta, Western Illinois University)
Charles Taylor (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
1997 Leadership Academy VIII

1997 Leadership Academy VIII

June 21 - 27, 1997
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Shawn Arnett (Omicron, The Ohio State University)
Brent Cox (Sigma-Lambda, Northeastern State University)
Patrick D'Agosto (Lambda-Chi, Wayne State College )
Douglas Detig (Delta-Chi, Gannon University)
Brad Douglass (Beta-Sigma, University of Southern California)
Richard Friend (Tau-Nu, Shawnee State University)
Lee Hendricks (Xi, Washington University)
Andrew Kolb (Epsilon-Upsilon, Northwestern State University)
David Kozlowski (Tau-Zeta, Western Connecticut State University)
Anthony Lancaster (Nu-Mu, University of South Alabama)
Douglas Lancy (Xi-Mu, University of Dayton)
Jack Love (Beta-Zeta, Louisiana Tech University)
Benjamin McAvoy (Zeta-Theta, Western Illinois University)
Jason McCafferty (Nu-Chi, Bentley University)
Justin Melkus (Epsilon-Epsilon, University of Nebraska at Omaha)
Manny Menard (Nu-Xi, Stephen F. Austin State University)
Robert Moses (Omega, Albion College)
Gianfranco Nocerino (TKE Colony 794, Barry University)
Mark Proies (Omicron-Alpha, Appalachian State University)
Robert Pugh (Mu-Omicron, Tennessee Technological University)
Chad Pumpelly (Pi-Alpha, Ashland University)
Sean Smith (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Douglas Stephens (Alpha-Gamma, Washington State University)
J. Ethan Underwood (Sigma-Omega, University of Tennessee at Chattanooga)
Thomas Zais (Pi-Eta, Texas A & M University)
1996 Leadership Academy VII

1996 Leadership Academy VII

July 13 - 19, 1996
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Jeff Anderson (Omicron-Rho, Texas Tech University)
Christopher Barr (Nu-Epsilon, Suffolk University)
William Deeds (Zeta-Delta, Alma College)
Michael Duckwall (Gamma-Mu, Furman University)
Martin Dzurenko (Epsilon-Iota, Youngstown State University)
Craig Glover (Sigma-Lambda, Northeastern State University)
Craig Hametz (Scorpion, )
Chad Hendrickson (Mu-Nu, University of Wisconsin-Platteville)
Gregory Horneber (Rho-Sigma, Grand Valley State University)
John Hutto (Rho-Omega, University of South Carolina)
Shawn Jones (Mu-Beta, Eastern Kentucky University)
Mark Macaulay (Alpha-Nu, University of New Hampshire)
Steven MacLaughlin (Gamma-Kappa , Indiana University)
Eric Maguire (Zeta-Eta, Muhlenberg College)
Mark Mahaffey (Beta-Zeta, Louisiana Tech University)
Shimul Mehta (Theta-Zeta, Rutgers University, Newark)
Peter Meren (Xi, Washington University)
Joshua Monaco (Epsilon-Epsilon, University of Nebraska at Omaha)
Timothy Morgan (Pi-Lambda, University of Nevada, Las Vegas)
Gregory Morris (Theta-Pi, )
David Ricci (Delta-Theta, California State University, Long Beach)
Michael Speranza (Gamma-Epsilon, Rensselaer Polytechnic Institute)
Brian Tait (Alpha-Pi, George Washington University)
Daniel Turgeon (Kappa-Chi, Concordia University)
Byron Whitten (Mu-Xi, California State University, Fullerton)
Richard Whitworth (Nu-Pi, )
1995 Leadership Academy VI

1995 Leadership Academy VI

June 17 - 23, 1995
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Jonathan Bloom (Iota-Zeta, Syracuse University)
Matthew Brown (Epsilon-Epsilon, University of Nebraska at Omaha)
Brant Claussen (Pi-Iota, University of Nevada, Reno)
Jeffrey Eissinger (Omicron-Alpha, Appalachian State University)
Michael Grady (Theta-Delta, Fairmont State University)
Jeffrey Graham (Beta-Rho, University of Akron)
Kevin Iverson (Alpha-Zeta, Purdue University)
Jacob Johnson (Nu-Rho, Salem International University)
Edward Leaphart (Beta-Lambda, Auburn University)
Frederick Mahakian (Scorpion, )
Michael Mokros (Epsilon-Iota, Youngstown State University)
Ari Nisman (Upsilon, University of Michigan)
Dave Oliveira (Epsilon-Iota, Youngstown State University)
Richard Price (Sigma-Eta, California State University-San Bernardino)
Joseph Raab (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
Tyler Rendleman (Xi, Washington University)
Alex Jay Rose (Gamma-Theta, University of Florida)
Brian Saul (Tau-Nu, Shawnee State University)
Christopher Schroeder-Milito (Zeta-Alpha, Wagner College)
William Shrum (Sigma-Omega, University of Tennessee at Chattanooga)
Justin Silberberg (Gamma-Epsilon, Rensselaer Polytechnic Institute)
Gary Thompson (Omicron-Rho, Texas Tech University)
Zachary Thompson (Mu-Upsilon, Illinois State University)
David Towne (Omega, Albion College)
Theodore Towne (Omicron-Mu, Husson University)
1994 Leadership Academy V

1994 Leadership Academy V

June 18 - 24, 1994
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Brent Baxter (Beta-Psi, )
Marc Berman (Tau-Xi, Ithaca College)
Thomas Carleton (Omicron-Mu, Husson University)
Brett Cataldo (Rho-Sigma, Grand Valley State University)
Richard Clements (Lambda-Chi, Wayne State College )
Paul Collett (Pi-Omega, University of Albany-SUNY)
Mark Easterday (Beta-Sigma, University of Southern California)
Dennis Egan (Sigma-Kappa, Merrimack College)
James Fleck (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Timothy Fox (Delta-Theta, California State University, Long Beach)
David George (Gamma-Delta, University of Miami)
Keith Green (Pi-Omega, University of Albany-SUNY)
Jeremy Hanson (Sigma-Eta, California State University-San Bernardino)
Zobair Hashemi (Rho-Xi, San Jose' State University)
Jeremy Johnson (Alpha-Delta, )
Jeffry Jones (Pi-Iota, University of Nevada, Reno)
Brian Kensing (Gamma-Epsilon, Rensselaer Polytechnic Institute)
Jeffrey Mason (Gamma-Kappa , Indiana University)
Marcus Matic (Tau-Zeta, Western Connecticut State University)
Andrew McKenzie (Chi, University of Washington)
Kenneth Myers (Beta-Zeta, Louisiana Tech University)
Jeffery Schnellhardt (Omicron-Pi, Baylor University)
Donald Seiler (Omicron-Nu, Florida Institute of Technology)
Robert Snyder (Alpha-Omicron, New Mexico State University)
Michael Sposato (Theta-Delta, Fairmont State University)
James Van Dolah (Gamma-Psi, Butler University)
Justin Woo (Beta-Sigma, University of Southern California)
David Wood (Delta-Upsilon, Missouri Valley College)
Mark Woods (Xi-Tau, Lyon College)
1993 Leadership Academy IV

1993 Leadership Academy IV

July 3 - 9, 1993
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

David Bair (Alpha-Omicron, New Mexico State University)
Gary Barrere (Epsilon-Omicron, University of Houston)
Douglas Beilke (Tau, Oregon State University)
Drew Cataldo (Rho-Sigma, Grand Valley State University)
Christiaan Corthier (Sigma-Xi, St. Norbert College)
Jonathan Dole (Nu-Chi, Bentley University)
Sean Franke (Kappa-Nu, )
Frank Gatto (Xi-Nu, Miami Dade College)
Charles Gillis (Zeta-Mu, Worcester Polytechnic Institute)
S. Mark Hansen (Alpha-Delta, )
James Hickey (Zeta-Alpha, Wagner College)
Jonathon Husby (Omega, Albion College)
Robert Lamb (Omicron-Alpha, Appalachian State University)
Mark Nance (Omicron-Sigma, Indiana University Southeast)
James Newman (Rho-Delta, Cal Poly Pomona)
Marcus Norris (Pi-Epsilon, Christian Brothers University)
Daniel Pelletier (Omicron-Nu, Florida Institute of Technology)
Eric Rizzo (Nu-Chi, Bentley University)
Joseph Rozelle (Epsilon-Omicron, University of Houston)
James Spoto (Epsilon-Tau, University of Rochester)
Robert Stientjes (Beta-Theta, University of Missouri-Columbia)
Joseph Straughan (Beta-Omega, Missouri State University)
Rafael Vale (Sigma-Alpha, Florida International University)
Jeffrey Vanik (Epsilon-Iota, Youngstown State University)
Aaron Yetter (Chi, University of Washington)
1992 Leadership Academy III

1992 Leadership Academy III

June 20 - 26, 1992
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Jon Bial (Tau, Oregon State University)
Christopher Brown (Delta-Rho, Indiana University of Pennsylvania)
Kenneth Clanton (Gamma-Upsilon, University of Texas at Austin)
Clinton Crookshanks (Pi-Iota, University of Nevada, Reno)
William Fay (Omicron-Rho, Texas Tech University)
Philip Fruge' (Epsilon-Omicron, University of Houston)
John Goodwin (Epsilon-Alpha, Saint Louis University)
Terry Inman (Zeta-Theta, Western Illinois University)
Jerry Johnson (Omega, Albion College)
Brian Jones (Delta-Psi, North Dakota State University)
Mark Ladd (Epsilon-Iota, Youngstown State University)
Timothy Mattson (Rho-Xi, San Jose' State University)
Craig McPherson (Alpha-Sigma, University of North Dakota)
James Meinen (Epsilon-Omicron, University of Houston)
Gregory Miller (Alpha-Epsilon, Monmouth College)
Michael Nevares (Rho-Omicron, Cal Poly, San Luis Obispo)
Kenneth Nuss (Omicron-Upsilon, York College of Pennsylvania)
Carlos Oramas (Sigma-Alpha, Florida International University)
Manuel Recio (Sigma-Alpha, Florida International University)
Scott Sackville (Delta-Tau, University of Northern Iowa)
Matthew Strickroot (Rho-Sigma, Grand Valley State University)
Brian Swartz (Epsilon, Iowa State University)
Wesley Ware (Delta-Psi, North Dakota State University)
Paul Warme (Beta-Sigma, University of Southern California)
1991 Leadership Academy II

1991 Leadership Academy II

June 9 - 13, 1991
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Timothy Anderson (Delta-Chi, Gannon University)
Glenn Booth (Zeta-Epsilon, Waynesburg University)
William Brennan (Sigma-Mu, Marquette University)
William Bryant (Beta-Lambda, Auburn University)
M. Scott Dauenhauer (Sigma-Beta, State University of New York at Brockport)
Richard Deggs (Mu-Gamma, Midwestern State University)
John Driscoll (Theta-Iota, Northern Michigan University)
Robert Fitzpatrick (Pi-Lambda, University of Nevada, Las Vegas)
Ronald Forrest (Nu-Chi, Bentley University)
Michael Gromek (Rho-Tau, University of Michigan-Dearborn)
Arik Hill (Tau, Oregon State University)
Sean Horvath (Mu-Eta, Northeastern University)
Jamie Kiskis (Gamma-Lambda, San Diego State University)
Robert Koons (Pi-Eta, Texas A & M University)
Mark Levine (Xi, Washington University)
Donald McGee (Epsilon-Omicron, University of Houston)
Patrick McMenamin (Alpha-Gamma, Washington State University)
Geoffrey Newman (Sigma-Eta, California State University-San Bernardino)
Brian Orr (Xi-Beta, Southern Illinois University Edwardsville)
Erich Ploog (Epsilon-Omicron, University of Houston)
Kenneth Schlosser (Omicron-Nu, Florida Institute of Technology)
Lee Stacey (Rho-Sigma, Grand Valley State University)
Kevin Stone (Gamma-Epsilon, Rensselaer Polytechnic Institute)
Ty Ullman (Alpha-Gamma, Washington State University)
Jason Valtos (Gamma-Omega, Eastern Illinois University)
John Wilkinson (Epsilon-Omicron, University of Houston)
1990 Leadership Academy I

1990 Leadership Academy I

August 12 - 15, 1990
Abe Martin Lodge, Nashville, IN

Christopher Apostol (Beta-Lambda, Auburn University)
Tyler Ashbridge (Chi, University of Washington)
Joseph Beja (Pi-Lambda, University of Nevada, Las Vegas)
Thomas Bell (Delta-Tau, University of Northern Iowa)
Mark Brokowski (Epsilon-Omicron, University of Houston)
John Certo (Alpha-Psi, Davis & Elkins College)
William Chalmers (Rho-Tau, University of Michigan-Dearborn)
Troy Collman (Gamma-Upsilon, University of Texas at Austin)
Andrew Craig (Delta-Chi, Gannon University)
Samuel Daley (Gamma-Delta, University of Miami)
Edward DeMarco (Gamma-Epsilon, Rensselaer Polytechnic Institute)
Lance Fraley (Phi, University of Nebraska-Lincoln)
Douglas Funkhouser (Omicron, The Ohio State University)
Richard Hammond (Beta-Rho, University of Akron)
Jason Handal (Sigma-Mu, Marquette University)
Wendell Hays (Epsilon-Upsilon, Northwestern State University)
Jason Hoffman (Pi-Xi, University of California, San Diego)
Robert Holston (Alpha-Tau, Drexel University)
Stephen Karns (Omicron-Rho, Texas Tech University)
Kipp Krauk (Theta-Beta, Belmont Abbey College)
Brendan Lyons (Rho-Omega, University of South Carolina)
John Mitchell (Omicron, The Ohio State University)
William Muse (Beta-Rho, University of Akron)
Michael Nygard (Theta-Rho, St. Cloud State University)
John Pearman (Epsilon-Kappa, Loyola University Chicago)
Antonio Quintana (Omicron-Nu, Florida Institute of Technology)
Raymond Rogers (Mu-Gamma, Midwestern State University)
Darren Smith (Pi-Eta, Texas A & M University)
Thomas Stoll (Gamma-Nu, University of Toledo)
William Teets (Pi-Alpha, Ashland University)